Zwycięstwo na początek. Młodzi szczypiorniści Truso wygrali z KPR Gryfino

2018-02-16 20:56:04(ost. akt: 2018-02-16 21:20:19)
Juniorów Truso Elbląg trenuje Grzegorz Czapla

W Elblągu rozpoczął się w piątek turniej 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Młodzi szczypiorniści elbląskiego Truso w pierwszym meczu pokonali KPR Gryfino 33:29 (21:13).
TRUSO ELBLĄG — KPR GRYFINO 33:29 (21:13)
Truso: Jaworski, Sparzak — Kowalkowski, Heyda, Czapla 4, Ławrynowicz 7, Budzich, Urbański, Stępień 7, Karczewski 3, Ostałowski 4, Sucharski, Bartnicki, Cierzan 1, Pawelec 7, Dąbrowski. Kary: 14. min
Najwięcej dla KPR: Werenkowicz 11, Białek 5, Borsuk 4, Kręcki 4. Kary: 10 min

Młodzi piłkarze ręczni Truso Elbląg udanie rozpoczęli rywalizację w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów. W piątek wieczorem pokonali KPR Gryfino 33:29. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie, po której juniorzy Truso schodzili do szatni z przewagą aż ośmiu bramek.

Trudno było przypuszczać, że tak grając, jak w pierwszej połowie, są w stanie roztrwonić tę zaliczkę. Rywale jednak nie zrezygnowali z walki. W drugiej połowie ambitnie odrabiali straty i co ciekawe dali sobie rzucić tylko 12 bramek. W ostatnich minutach udało się im dwukrotnie zbliżyć na dystans trzech bramek - w 50. min przegrywali już tylko 25:28, a w 54. min 27:30. Jednak w końcówce drużyna Grzegorza Czapli nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk.

W innym piątkowym meczu Siódemka Miedź Legnica pokonała KSSPR Końskie 30:25 (13:12).

Kolejne mecze zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a. Wstęp jest bezpłatny. Zachęcamy do kibicowania młodym szczypiornistom Truso.