Meblarze pokonali Piotrkowianina. W obronie walczyli z wszystkich sił

2018-02-17 19:16:13(ost. akt: 2018-02-17 19:51:55)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Zasłużone, czwarte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotę piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg. Przed własną publicznością pokonali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 27:20. Najlepszym zawodnikiem na boisku był bramkarz gospodarzy Sebastian Ram.
Meble Wójcik: Ram — Grzegorek 3, Miedziński, Szopa 4, Nowakowski, Adamczak 2, Netz 4, Moryń 7, Kupiec 5, Tórz, Koper 2. Kary: 8 min
Najwięcej dla gości: Mróz, Góralski po 4, Woynowski, Urbański po 3 kary 4 min

Meble Wójcik przystąpiły do meczu w bardzo okrojonym składzie. W protokole wpisanych zostało zaledwie 11 zawodników, w tym tylko jeden bramkarz Sebastian Ram, który na co dzień jest zmiennikiem Pawła Kiepulskiego (kontuzja). Tymczasem to właśnie Ram walnie przyczynił się do zwycięstwa elblążan. Bronił jak w transie, o czym najlepiej świadczy to, że obronił aż pięć z siedmiu rzutów karnych wykonywanych przez gości.

Sobotni mecz w Elblągu od początku układał się po myśli gospodarzy. Po bramkach Jakuba Morynia i Marcina Szopy objęli prowadzenie 2:0, którego nie oddali już do końcowej syreny. W całym spotkaniu tylko raz na tablicy wyników pojawił się remis, było to w 10. min - 3:3. Od tej pory elblążanie zwarli szyki w defensywie i przechodząc do szybkich ataków budowali swoją przewagę. Na 10 minut przed przerwą było 9:4 dla nich. Do szatni schodzili ze sporą, siedmiobramkową zaliczką.

W drugiej połowie Piotrkowianin nie zrezygnował z walki. Zwłaszcza, że w 39. min przegrywał już tylko 13:17. Jednak konsekwentnie grający w obronie „Meblarze” kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Kiedy na pięć minut było 24:17 dla nich wiadomo już było, że punkty zostaną w Elblągu. W ostatnich minutach obie drużyny poszły na wymianę ciosów, ale to nie mogło już odwrócić losów tego spotkania i czwarte w tym sezonie zwycięstwo Mebli Wójcik stało się faktem.