Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Ulicami Elbląga przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

2018-02-19 09:47:08 (ost. akt: 2018-02-19 09:56:00)
Pierwszy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Pierwszy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W sobotę (24.02) ulicami Elbląga trzeci raz przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Marsz rozpocznie się o godz. 14.00 na skwerze rtm. Witolda Pileckiego (obok szkoły muzycznej) i przejdzie ulicami Traugutta, Górnośląska, Agrykola, aż do Ronda Żołnierzy Wyklętych.

— W ten sposób pragniemy oddać cześć wszystkim żołnierzom podziemia niepodległościowego, którzy z bronią w ręką walczyli o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę. Żołnierze Wyklęci stawiali opór wobec prób narzucenia siłą nowego ustroju politycznego oraz wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR.
Ostatni członek ruchu oporu-Józef Franczak "Lalek" poległ w 1963 roku— informują organizatorzy.

Jak zapowiadają organizatorzy podczas marszu przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna pn."Tożsamośc-Solidarnośc-Wspólnota", a zebrane środki pieniężne przeznaczone zostaną na propagowanie wiedzy i pamięci o Żołnierzach Wyklętych w postaci wystaw, prelekcji, wykładów, marszów pamięci oraz koncertów patriotycznych.

Po zakończeniu marszu organizatorzy zapraszają do sali przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na wykład Tomasza Greniucha promującego swoją najnowszą książkę -"Śmiertelni. Historia oparta na faktach".

Wykład rozpocznie się o godz.17.00. Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski (sala wykładowa). Ul.Robotnicza 69. Wstęp wolny.
oprac. red.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB