Sobota, 28 marca 2020. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

SuperSołtys 2018. Zmiany w pierwszej dziesiątce [aktualny ranking]

2018-02-20 07:28:44 (ost. akt: 2018-02-20 13:04:47)
Przed rokiem tytuł Super Sołtysa powiatu elbląskiego zdobyła Anna Daniłowska, sołtys wsi Myślęcin-Pasieki

Przed rokiem tytuł Super Sołtysa powiatu elbląskiego zdobyła Anna Daniłowska, sołtys wsi Myślęcin-Pasieki

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Stefania Grzeszczak, sołtys wsi Adamowo, jest na drugim miejscu w głosowaniu na SuperSołtysa Powiatu Elbląskiego 2018 r. Na wysokim miejscu jest również Anna Daniłowska, sołtys wsi Myślęcin-Pasieki, która w ubiegłym roku wygrała ten plebiscyt.

Głosowanie na Super Sołtysa powiatu elbląskiego 2018 r. trwa. Listę nominowanych sołtysów, aktualny ranking oraz zasady głosowania znajdziesz
>>> TUTAJ
Dla Stefanii Grzeszczak to pierwsza kadencja na stanowisku sołtysa Adamowa. I już od pierwszego dnia „szefowania wsi” szybko zabrała się do pracy.

— Moim marzeniem jest doprowadzenie do stanu używalności dróg we wsi — zdradza pani Stefania. — Gdy obejmowałam stanowisko sołtysa Adamowa, trwała przebudowa i rozbudowa drogi ekspresowej S7, która przebiega przez wieś. W związku z tym, że stan dróg jest u nas w fatalny pomyślałam, że warto porozmawiać z wykonawcą tej inwestycji i niejako naprawę stanu naszych dróg dołączyć do tego ogromnego zadania. Po części udało nam się w tej kwestii porozumieć i myślę, że wiosną będziemy mogli ruszyć z remontem — dodaje.

Adamowo to mała wieś: zamieszkuje ją 27 rodzin.
— Ale potrzeb mamy dużo. Choć w mniejszym gronie może łatwiej o integrację — śmieje się pani sołtys. — Chcę dbać o podtrzymanie naszej wzajemnej wspólnoty, dlatego od trzech lat, wspólnie z sołtysem Kazimierzowa, organizujemy wspólną wigilię dla mieszkańców obu wsi. To świetne przedsięwzięcie, bo m.in. daje wiarę w to, że w jedności pozostaje siła.

Na wysokim miejscu jest również Anna Daniłowska, sołtys wsi Myślęcin-Pasieki, która w ubiegłym roku zdobyła tytuł Super Sołtysa Powiatu Elbląskiego 2017. To pierwsza kadencja pani Anny na stanowisku sołtysa - i już uwieńczona laurami. Ale przed panią sołtys, jak i mieszkańcami wsi kolejny wytężony rok pracy. A to wszystko - na chwałę i urodę Myślęcina-Pasieki.

— Założyliśmy także stowarzyszenie, dzięki któremu będzie nam łatwiej pozyskiwać środki na projekty, które chcielibyśmy przeprowadzić we wsi. W ubiegłym roku związaliśmy także nieformalną grupę, pod banderą której wiosną wzięliśmy udział w projekcie, z którego udało nam się obok świetlicy wydzielić plac i postawić na nim stół do gry w ping-ponga. Wokół pojawiły się także ławki, a plac został obsadzony niskimi krzewami. W ten sposób powstało miłe miejsce do odpoczynku, rekreacji i integracji — mówi Anna Daniłowska.

A integracja, jak podkreśla ani sołtys, jest najważniejsza.
— Nie jestem "rdzennym" mieszkańcem Myślęcina-Pasieki. W ogóle wieś w większości składa się z osiedleńców. W 2015 r., gdy obejmowałam tu stanowisko sołtysa, w głowie kołatało mi wiele myśli. W obu miejscowościach mieszka około 140 osób, więc zastanawiałam się, czy uda mi się pogodzić interesy wszystkich tak, by każdy był zadowolony — opowiada pani sołtys. — Dzisiaj nie mam już takich obaw. Dobra współpraca z mieszkańcami i wspólna integracja spowodowały, że szybko zaczęliśmy działać, tworząc dobry wizerunek wsi.
Anna Daniłowska dziękuje wszystkim, którzy po raz kolejny docenili jej pracę, zaufali i nominowali do nagrody Super Sołtysa Powiatu Elbląskiego 2018 roku. — Choć tu nie o laury i zaszczyty chodzi, ale o dobrą i efektywną pracę na rzecz ludzi. Ja robię to z przyjemnością — kończy pani sołtys.

Na liście nominowanych sołtysów mamy 71 nazwisk. Lista nie jest jeszcze zamknięta. Na zgłoszenia do plebiscytu czekamy do 5 marca do godz. 15 pod nr tel 55 611-46-00 lub mailowo na adres gazeta@dziennikelblaski.pl.

Głosowanie trwa do 9 marca do godz. 23.59.

Regulamin plebiscytu na www.dziennikelblaski.pl
as