środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Urząd Skarbowy zaprasza na szkolenie z JPK-VAT

2018-02-20 09:31:26 (ost. akt: 2018-02-20 09:37:41)
Zdjęcie jest ilustracją tekstu

Zdjęcie jest ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Od stycznia tego roku wszyscy zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT są zobowiązani do przesyłania pliku JPK-VAT za okres miesięczny. Z myślą o nich Urząd Skarbowy w Elblągu zaprasza na ostatnie bezpłatne szkolenie "JPK_VAT z e-mikrofirmą i Klient JPK 2.0".

Bezpłatne szkolenie odbędzie się w najbliższy piątek (23.02) w Elbląskim Parku Technologicznym przy ul. Sulimy 1 w godz. 12-14 (sala nr 220-221, I piętro).
— Szkolenie na temat tworzenia, przesyłania i podpisania pliku JPK_VAT przy użyciu bezpłatnych aplikacji „e-mikrofirma” i „Klient JPK 2.0” przeprowadzą eksperci Krajowej Administracji Skarbowej — zapowiada Aneta Dziemidowicz z Urzędu Skarbowego w Elblągu.

Od 1 stycznia 2018 r wszyscy zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT są zobowiązani do przesyłania pliku JPK_VAT za okresy miesięczne. Podatnicy rozliczający się kwartalnie również składają plik JPK_VAT za okresy miesięczne. Dane wykazane w JPK_VAT powinny odzwierciedlać ewidencję VAT oraz zgadzać się z danymi ujętymi w deklaracji VAT.

Przesyłanie JPK-VAT nie zwalnia podatników z obowiązku składania miesięcznych lub kwartalnych deklaracji VAT.

Żeby przygotować plik JPK_VAT można:
— skorzystać z bezpłatnej aplikacji e-mikrofirma, do pobrania na stronie www.jpk.mf.gov.pl,
— skorzystać z bezpłatnego narzędzia Klient JPK 2.0 do generowania i wysyłania JPK_VAT, do pobrania na stronie www.jpk.mf.gov.pl,
— utworzyć JPK_VAT przy pomocy uaktualnianego programu księgowego lub jednej z komercyjnych aplikacji on-line.

Jak podpisać JPK_VAT

Plik JPK_VAT można podpisać na trzy sposoby, za pomocą:
— Profilu Zaufanego – jest to bezpłatny podpis elektroniczny, (który można założyć na dwa sposoby:przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej, przez internet potwierdzając profil w Punkcie Potwierdzającym)
— kwalifikowanego podpisu elektronicznego – to płatny elektroniczny podpis służący do podpisywania dokumentów,
— danych autoryzujących - jest to bezpłatna metoda. Potrzebne będą: NIP lub PESEL, imię, nazwisko, data urodzenia oraz odpowiednia kwota przychodu osiągniętego w 2016 r.

Informacje w zakresie JPK, Profilu Zaufanego można uzyskać:
— na infolinii Krajowej Informacji Skarbowej , dzwoniąc pod numery telefonów: 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 ( z tel. komórkowych),
na stronie internetowej www.jpk.mf.gov.pl,
u ekspertów w urzędach skarbowych

W najbliższą sobotę (24.02) eksperci Urzędu Skarbowego w Elblągu będą pełnili dyżur w siedzibie urzędu w godzinach od 9.00 do 13.00

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB