Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Coraz bliżej remontu Parku Dolinka

2018-02-20 11:18:24 (ost. akt: 2018-02-20 11:35:14)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Miasto szuka firmy, która opracuje studium wykonalności do projektu rewitalizacji Parku Dolinka. Przypomnijmy, że Elbląg ma szansę otrzymać unijne dofinansowanie na przywrócenie świetności zielonych płuc miasta.

Coraz bliżej do rewitalizacji Parku Dolinka. Są już już gotowe dokumentacja projektowo-kosztorysowa i koncepcja, teraz przyszedł czas na opracowanie studium wykonalności.

Założenia do zagospodarowania Parku Dolinka w Elblągu obejmują strefę tzw. kwietnika (poprzez utworzenie miejsca wypoczynku z fontanną, pełne zieleni, różnorodnych roślin i kwiatów oraz utworzenie ogrodu społecznego), strefę seniora (miejsca przeznaczonego do aktywnego wypoczynku seniorów, w tym np. wiata taneczna), strefę sportu i rekreacji (poprzez budowę m.in. boisk do siatkówki plażowej, stołów do ping-ponga, siłowni zewnętrznej), strefę placu zabaw (z uwzględnieniem urządzeń zabawowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych) oraz strefę letniego toru saneczkowego. Projekt niestety nie obejmie modernizacji amfiteatru, ze względu na zbyt duże koszty jego modernizacji.

Przypomnijmy, że do projektu rewitalizacji Parku Dolinka Elbląg chce przystąpić wspólnie z samorządowcami z Kaliningradu. Nasi sąsiedzi chcieliby przywrócić świetność tamtejszemu Parkowi Maxa Aschmanna. Pieniądze mają pochodzić z programu Polska-Rosja, który rząd polski przyjął pod koniec 2017 roku. Chętne firmy mogą się zgłaszać do 27 lutego. Studium wykonalności ma zostać opracowane dla obu partnerów, w językach polskim i rosyjskim.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB