Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Musi mieć przynajmniej metr. Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

2018-02-21 08:55:52 (ost. akt: 2018-02-21 09:10:41)
Konkurs na najpiękniejszą palmę w Tolkmicku

Konkurs na najpiękniejszą palmę w Tolkmicku

Autor zdjęcia: arch. parafii w Tolkmicku

Musi mieć przynajmniej metr wysokości i wykonana może zostać jedynie z naturalnych surowców, takich jak: pędy wierzby, bibuła, suszone kwiaty, bukszpan. Rozpoczął się regionalny konkurs "Na najpiękniejszą palmę wielkanocną 2018".

Palma wielkanocna przygotowywana jest przed Wielkanocą na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy i jest święcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej.

Organizowany w Tolkmicku konkurs regionalny na najpiękniejszą palmę wielkanocną ma już długą tradycję. Pierwszy został ogłoszony w 2008 r. Podczas ubiegłorocznej edycji na konkurs wpłynęło 26 prac z terenu Tolkmicka i okolic, a także powiatu elbląskiego. Nad ich tworzenie pracowało około 400 osób - w wieku od 3 do 83 lat.

Kto wygra tegoroczną edycję? W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Jego celami są: kultywowanie i propagowanie tradycji wśród mieszkańców Tolkmicka i gminy, a także chętnych spoza tego terenu, prezentacja umiejętności artystycznych wykonawców i umożliwienie twórczej konfrontacji i wymiany pomysłów w pracy artystycznej.

Palmy mogą być wykonane indywidualnie lub zbiorowo - bez ograniczeń wiekowych. Forma i technika wykonania prac dowolna. Palma musi mieć przynajmniej metr wysokości, a wykonana może zostać jedynie z naturalnych surowców, takich jak: pędy wierzby, bibuła, suszone kwiaty, bukszpan.

Warunkiem konkursu jest prezentacja palmy przez jej właściciela/właścicieli w pozycji pionowej, w procesji wokół kościoła w Tolkmicku w Niedzielę Palmową 25 marca o godz. 10:50 i udział w mszy świętej o godz. 11.

Prace należy dostarczyć do kancelarii parafii św. Jakuba Ap. w Tolkmicku do 19 marca.

Jury, powołane przez organizatorów przy ocenie będzie brało pod uwagę: zgodność wykonania z regulaminem konkursu; ogólny wyraz artystyczny i pomysłowość; technikę wykonania oraz dobór materiałów. Wyniki zostaną ogłoszone w Niedzielę Palmową (25.03) po mszy świętej o godz. 11. Organizatorzy przewidują dla zwycięzców i uczestników konkursu pamiątkowe dyplomy i upominki.

Organizatorami konkursu są: parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Stowarzyszenie Oratorium im. św. Jana Bosko w Tolkmicku.

Regulamin konkursu i więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej tolkmickiej parafii tutaj.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB