środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Jest ostrzeżenie. Na Żuławach spodziewany silny mróz

2018-02-22 17:22:22 (ost. akt: 2018-02-22 18:07:29)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Temperatura może w nocy z czwartku na piątek spaść do nawet minus 16 stopni C. IMiGW wydał ostrzeżenie przed silnym mrozem, który spodziewany jest także na Żuławach.

— Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -13 stopni C do -11 stopni C, lokalnie do -16 stopni C. Najniższa temperatura w rejonie Kaszub i Żuław. Wiatr o średniej prędkości od 5 do 15 km/h wschodni, nad ranem zmienny — czytamy w ostrzeżeniu wydanym przez Biuro Meteorologiczne Prognoz Morskich w Gdyni IMiGW.
Ostrzeżenie wydano dla województwa pomorskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 85 procent.

Także w Elblągu przewiduje się w nocy z czwartku na piątek spadek temperatury poniżej -10 stopni C. Straż Miejska w Elblągu przypomina, że takie temperatury są śmiertelnym zagrożeniem zwłaszcza dla osób bezdomnych.
— Dlatego apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujących pomocy — informuje Karolina Wiercińska, rzecznik Straży Miejskiej w Elblągu.

Strażnicy miejscy oraz pracownicy MOPS kontrolują miejsca przebywania bezdomnych.
— Informują o miejscach i placówkach pomocowych; gdzie można się ogrzać i spędzić noc, gdzie udać się po ciepły posiłek czy ciepłe i czyste ubrania.
Interwencje realizowane są natychmiast po zgłoszeniu w trosce o zdrowie i życie osób potrzebujących pomocy, szczególnie w okresie niskich temperatur — dodaje Karolina Wiercińska.

Od początku tego roku elbląscy strażnicy miejscy mieli już 33 zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych i przewiozła 18 nietrzeźwych do pogotowia socjalnego.
— Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych i pozbawionych opieki. Mrozy, które właśnie się pojawiły, zwłaszcza w nocy mogą okazać się tragiczne w skutkach. Dlatego też apelujemy do mieszkańców, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych i informować o miejscach ich pobytu Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 55 239 30 40, Straż Miejską pod numerem alarmowym 986, Policję pod numerem 997 lub Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112 — apeluje Karolina Wiercińska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB