"Meblarze" przegrali z Wybrzeżem

2018-02-25 10:50:02(ost. akt: 2018-02-25 10:52:52)

Bez punktów wrócili z Gdańska piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg, którzy w sobotę przegrali tam z Wybrzeżem 22:27.
WYBRZEŻE GDAŃSK — MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 27:22 (13:8)
Meble Wójcik: Ram — Koper 4, Moryń 4, Grzegorek 3. Kupiec 3, Szopa 3, Adamczak 2, Netz 2, Miedziński 1, Nowakowski, Tórz, Załucki. Kary: 2 min
Najwięcej dla Wybrzeża: Rogulski 5, Kostrzewa, Wróbel, Prymlewicz po 4. Kary: 6 min

Przed meczem faworytem byli gospodarze. Także statystyki przemawiały na ich korzyść. Drużyna z Trójmiasta, prowadzona przez trenera Marcina Lijewskiego, zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli w grupie pomarańczowej i jej celem jest zakwalifikować się do ćwierćfinałów po rundzie zasadniczej. Dlatego przed sobotnim meczem szczypiorniści Wybrzeża nie kryli, że interesują ich tylko trzy punkty, a strata nawet jednego punktu będzie ich porażką.

Już od początku meczu gdańszczanie przystąpili do natarcia i po chwili było 3:0 dla nich, a dodatkowo na ławkę kar powędrował Marcin Szopa. Elblążanie nie dawali za wygraną i w 13. min przegrywali tylko 5:6, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby Szopa wykorzystał rzut karny.

„Meblarze” przez cały czas toczyli z Wybrzeżem wyrównaną walkę, ale na przeszkodzie stawał im bramkarz rywali Maciej Pińczewski, który bronił jak w transie. To on był wyróżniającym się zawodnikiem gospodarzy w pierwszej połowie.

W drugiej części spotkania Wybrzeże poszło za ciosem i w 35. min powiększyło przewagę już do siedmiu bramek (15:8) i utrzymywało ją do 40. min (19:12). Od tej chwili oba zespoły grały bramka za bramkę, aż w końcu do głosu doszli „Meblarze”. Między 46 a 53 minutą rzucili pięć goli, a stracili tylko jednego i kiedy do siatki trafił Filip Koper było już tylko 22:19 dla Wybrzeża.
— W tym spotkaniu mogło się jeszcze wiele ciekawych rzeczy wydarzyće. Niestety, za szybko oddawaliśmy rzuty z nieprzygotowanych sytuacji, wdarło się trochę chaosu, co wykorzystał rywal i rozstrzygnął losy spotkania — podsumował trener elblążan Jacek Będzikowski.