Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Tak śmiecą w Elblągu. Blisko 80 interwencji strażników miejskich [zdjęcia]

2018-02-27 15:32:08 (ost. akt: 2018-02-27 16:18:14)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Od początku roku strażnicy miejscy z Elbląga prawie 80 razy interweniowali w sprawie wyrzucania śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych. — Niestety, niektórzy próbują nielegalnie pozbyć się "kłopotu" podrzucając go innym i gdzie popadnie. Takim postępowaniem szkodzą sobie i innym — komentują strażnicy miejscy.

Czytaj e-wydanie Strażnicy miejscy przypominają, że za wyrzucanie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych można zostać ukaranym grzywną do 500 zł albo karze nagany.
— W przypadku skierowania sprawy do sądu należy liczyć się z surowszymi konsekwencjami karno–administracyjnymi, a nawet karą grzywny do 5000 złotych — informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

Od początku roku straż miejska przeprowadziła 76 interwencji porządkowych.
— Niektóre kontrole terenów w różnych częściach miasta pozostawiały wiele do życzenia. Odpady komunalne, zużyte opony, stare meble i wiele innych śmieci świadczących o typowym lekceważeniu obowiązków dotyczących czystości i porządku — dodaje Wiercińska.

Straż Miejska przypomina, że obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB