Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Mróz śmiertelnie groźny. Policjanci szukają bezdomnych

2018-02-28 12:25:44 (ost. akt: 2018-02-28 13:28:30)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

W ostatnich dniach noce są wyjątkowo zimne. Temperatura spada nawet do 20 stopni poniżej zera. Dlatego policjanci przypominają, żeby w tym czasie szczególnie zwracać uwagę na osoby bezdomne.

Policjanci nie są w stanie sami dotrzeć do wszystkich samotnych, potrzebujących i bezdomnych. Ważne jest, aby zgłaszać odpowiednim instytucjom przypadki zauważenia osoby, która śpi na ławce, pod sklepem, w altance. Na takie zgłoszenia reagujemy. Elbląscy mundurowi od początku roku przeprowadzili 64 interwencje wobec bezdomnych.

Polegają one na kontroli pustostanów, altanek, parków i podmiejskich lasów. W miniony poniedziałek pojechali do podelbląskiego Adamowa, gdzie po sygnale od mieszkańca, sprawdzili warunki bytowe 66-letniego mężczyzny. W tym przypadku, jego życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.Pamiętajmy, że nie wolno przejść obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie.

800 165 320 – bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Olsztyn.
Informacja KMP w Elblągu
Czytaj e-wydanie

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB