środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Drzwi otwarte w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych

2018-03-01 11:30:05 (ost. akt: 2018-03-01 12:22:08)
Szkoła muzyczna w Elblągu

Szkoła muzyczna w Elblągu

Autor zdjęcia: arch. szkoły muzcznej

W sobotę 3 marca w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się spotkanie kandydatów oraz osób zainteresowanych szkołą, z jej uczniami i nauczycielami.

W tym dniu na gości czeka wiele muzycznych atrakcji. Do dyspozycji odwiedzających dostępny będzie cały kompleks obiektów: klasy ogólne, klasy muzyczne, gabinety przedmiotowe, sala gimnastyczna oraz sale koncertowe a wśród nich odbudowana sala główna, obecnie najnowocześniejsza sala koncertowa w naszym mieście, w której występują najwybitniejsi artyści krajowi i zagraniczni. W programie przewidziano zwiedzanie klas lekcyjnych, spotkania z uczniami, nauczycielami i dyrekcją.

Poszczególne sekcje instrumentalne przygotowały specjalne prezentacje starając się odsłonić tajemnice wszystkich instrumentów. Zapraszamy uczniów w wieku 6-23 lat, którzy mogą rozpoczynać naukę w dowolnie wybranym systemie: zajęć dziennych, połączonych z przedmiotami ogólnokształcącymi lub tylko w zakresie muzyki w godzinach popołudniowych. W związku z tym, że szkoła II stopnia zachowuje sześcioletni system nauczania zapraszamy tegorocznych uczniów klas szóstych, którzy mogą rozpocząć naukę muzyki w klasie siódmej z możliwością pozostania w jednej szkole aż do matury i uzyskania zawodowego dyplomu muzycznego.

Na każdego Gościa czekają zabawy, niespodzianki, pokazy i konkursy. Tego dnia udostępnimy Wam miejsca, do których mają dostęp wyłącznie uczniowie szkoły, pokażemy wszystkie instrumenty, zagramy na nich i odpowiemy na pytania.

Sobotę o godz. 11.00 w sala kameralna ZPSM przy ul. Traugutta 91 (wjazd na parking od ul. Kosynierów Gdyńskich).
Informacja Szkoły Muzycznej

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB