Niedziela, 7 marca 2021. Imieniny Flicyty, Kajetana, Pauli

Będzie nowa strażnica dla strażaków

2018-03-06 14:55:16 (ost. akt: 2018-03-06 15:35:18)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Plac manewrowy do ćwiczeń, boisko wielofunkcyjne oraz parkingi. Ale przede wszystkim nowoczesny i funkcjonalny obiekt. Przy ul. Łęczyckiej 19 powstanie nowa strażnica dla elbląskich strażaków. We wtorek (6.03) ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji budowlanej.

Temat budowy nowej siedziby dla elbląskich strażaków wraca jak bumerang już od dziesięciu lat. W zasadzie główną barierą są tu tylko pieniądze, bo w 2014 r. strażakom udało się pozyskać od Ministerstwa Obrony Narodowej teren, na którym nowa strażnica ma powstać.

To działka przy ul. Łęczyckiej 19. Teraz do jej budowy jest coraz bliżej, bo na stronie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu ogłoszono już przetarg na wykonanie dokumentacji budowlanej do budowy nowej strażnicy. Inwestycja obejmuje wzniesienie budynku, który będzie siedzibą Komendy Miejskiej PSP w Elblągu oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Elblągu, w odpowiednich częściach przeznaczonego na pomieszczenia socjalno-biurowe, logistyczne i garażowo-warsztatowe, wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej, czyli urządzeń budowlanych i budowli, które zapewnią możliwość użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem, jak m. in. parkingi dla pracowników i interesantów, plac manewrowy i plac do ćwiczeń, boisko do ćwiczeń czy wspinalnię strażacką z bieżnią.

W nowym obiekcie powstanie także garaż wielostanowiskowy dla pojazdów ratowniczych, część socjalno–biurowa, cześć logistyczna, część garażowo–warsztatowa, pomieszczenia załogi JRG z zapleczem, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego (SKKM) wraz z całą infrastrukturą techniczną oraz pozostałe obiekty zagospodarowania terenu i małej architektury. Inwestycja ma kosztować około 16 milionów złotych, a pieniądze na ten cel mają pochodzić z rządowego „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”. Firmy, które są zainteresowane zaprojektowaniem nowej siedziby dla strażaków wraz z infrastrukturą, mogą składać swoje oferty do 16 marca.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB