Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Elbląscy hokeiści znów na podium

2018-03-06 16:00:59 (ost. akt: 2018-03-06 15:20:17)

Autor zdjęcia: arch. UKS Wikingowie

Hokeiści z Elbląga zdobyli III miejsce na VI Turnieju Mistrzowie Białego Orlika 2018 na Zimowym Narodowym, który odbył się 6 marca w Warszawie.

Organizatorem turnieju było stowarzyszenie SPORT7 Mariusza Czerkawskiego. W turnieju wzięły udział łącznie 24 drużyny z całej Polski. Zawodnicy mieli do pokonania cztery przeszkody do przeskoczenia, przejazd pod poprzeczką, dwie “beczółki”, slalom, zatrzymanie po krążek i sprint. Każda drużyna składała się z 5 zawodników plus jeden zapasowy.

Decydował czas pokonania przeszkód oraz precyzja (za każdy błąd doliczane były karne części sekundy czasu). To bardzo prestiżowa impreza ogólnopolska w której biorą udział udział zawodnicy trenujący różne dyscypliny sportowe związane z jazdą na łyżwach.

Konkurencja była bardzo duża, a emocje ogromne. W dogrywce zawodnicy z Elbląga wywalczyli III miejsce.
W skład drużyny, która stanęła na podium weszli: Maja Brzezińska, Olga Jaskulska, Kacper Wocial, Nikodem Kęska, Jakub Wocial.

Turniej był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. W turnieju wzięła udział też drużyna “młodsza” uzupełniona zawodnikami z rocznika 2009 i 2010, która zajęła miejsce X.

Skład drużyny: Miłosz Dobrzyński, Igor Sadzyński, Juliusz Bołtryk, Szymon Maszaro.
Informacja UKS Wikingowie
Czytaj e-wydanie

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB