Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Z tych młodych pasłęczan warto brać przykład!

2018-03-09 09:17:28 (ost. akt: 2018-03-09 09:50:29)
Laureatką konkursu, która będzie reprezentowała Pasłęk w eliminacjach ogólnopolskich została Aleksandra Lipińska

Laureatką konkursu, która będzie reprezentowała Pasłęk w eliminacjach ogólnopolskich została Aleksandra Lipińska

Autor zdjęcia: arch. prywatne

W Pasłęku wybrano laureatów konkursu "Ośmiu wspaniałych". To młodzi ludzie, którzy przez pomoc innym stają się wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników.

Laureatami w kategorii "Junior" zostali: Korwel Anna , uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Machul Julia , uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Papis Łukasz , uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Wojnicz Patrycja – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku

Laureaci w kategorii "Senior" to: Gęsina Wiktoria, uczennica Zespołu Szkół w Pasłęku, Lipińska Aleksandra, uczennica Zespołu Szkół w Pasłęku, Nożewski Szymon, uczeń Zespołu Szkół w Pasłęku, Wróbel Łukasz, uczeń Zespołu Szkół w Pasłęku.

Korwel Anna należy do Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnego Koła Caritas, bierze udział we wszystkich inicjatywach podejmowanych przez koło. Angażuje się w życie klasy i społeczności szkolnej. Włącza się w każde działania podejmowane na rzecz innych, jest ambitna i pracowita. Angażuje się w akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły, w zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt, bierze czynny udział w zbiórkach żywności.

Machul Julia, od 2 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Wspierającym Rodziny Potrzebujące "Jutrzenka", biorąc udział w zbiórkach żywności. Należy do Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnego Koła Caritas. Brała udział w akcji "Pola Nadziei". Angażuje się w akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły oraz w życie klasy i szkoły. Jest także osobą odważną i szczerą.

Papis Łukasz od 3 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Wspierającym Rodziny Potrzebujące "Jutrzenka", biorąc udział w zbiórkach żywności. Od 3 lat uczestniczy w zbiórkach dla WOŚP. Łukasz śpiewa w szkolnym zespole muzycznym i swój talent wykorzystuje śpiewając na uroczystościach i charytatywnych koncertach organizowanych na terenie naszej gminy. Jest pełen empatii i zrozumienia dla innych, po szkole opiekuje się dziećmi w świetlicy szkolnej. Działa w samorządzie uczniowskim.

Wojnicz Patrycja należy do Szkolnego Koła Wolontariatu. Angażuje się w życie klasy i społeczności szkolnej. Włącza się w każde działania podejmowane na rzecz innych, jest pełna empatii i wrażliwości. Angażuje się w akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły, w zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt. W klubie jeździeckim pracowała jako wolontariusz podczas zajęć hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych.

Gęsina Wiktoria należy do Szkolnego Koła Wolontariatu od 2016 roku. Uczestniczy w zbiórkach żywności organizowanych przez Stowarzyszenie "Jutrzenka". Od dwóch lat wspiera duchowo podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gnizdo", inicjuje gry i zabawy, zachęca do czytania dzieli sie swoją wiedzą z młodszymi dziećmi. Uczennica jest laureatką konkursu "Barwy Wolontariatu". Wiktoria jest wrażliwą i cierpliwą osobą, która nie przejdzie obojętnie obok potrzebujących.

Lipińska Aleksandra od 5 lat angażuje się w każdą działalność wolontarystyczną. Należy do Szkolnego Koła Wolontariatu. Jej praca w wolontariacie zaczęła się od udziału w finale WOŚP, regularnie pomaga w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gnizdo", wielokrotnie uczestniczyła w zbiórkach żywności organizowanych przez Stowarzyszenie "Jutrzenka", brała udział w zbiórkach "Pola Nadziei" na rzecz hospicjum w Elblągu, brała udział w akcji "Paka dla Rodaka". Pracowała jako wolontariuszka w przygotowaniach Biegu Filipidesa. Jest osobą wrażliwą na potrzeby innych ludzi. To młoda osoba, sumienna i odpowiedzialna.

Nożewski Szymon należy do Szkolnego Koła Wolontariatu, czynnie bierze udział we wszystkich inicjatywach podejmowanych przez Koło. Brał wielokrotnie udział w finale WOŚP, regularnie pomaga w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gnizdo", wielokrotnie uczestniczy w zbiórkach żywności organizowanych przez Stowarzyszenie "Jutrzenka", brał udział w zbiórkach "Pola Nadziei" na rzezcz hospicjum w Elblągu,Szymon to bardzo kontaktowy, cierpliwy i odpowiedzialny m łody człowiek, który chętnie pomaga innym.

Wróbel Łukasz współpracuje ze Stowarzyszeniem "Jutrzenka", biorąc udział w zbiórkach żywności. Bierze udział w finałach WOŚP, regularnie pomaga w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gnizdo". Łukasz śpiewa i swój talent wykorzystuje śpiewając na uroczystościach i charytatywnych koncertach organizowanych na terenie naszej gminy. To wrażliwy, sumienny młody człowiek, dla którego muzyka jest najlepszym lekarstwem na każdy smutek.

Laureatką konkursu, która będzie reprezentowała Pasłęk w eliminacjach ogólnopolskich została Aleksandra Lipińska.
red.
Czytaj e-wydanie

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB