"Meblarze" przegrali ze Stalą. Dwie kontuzje w Mielcu

2018-03-11 13:04:30(ost. akt: 2018-03-11 13:13:53)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Po ostatnich dobrych występach, tym razem nie udało się zdobyć punktów. Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg przegrali w sobotę ze Stalą w Mielcu 23:26. Duży wpływ na porażkę miały kontuzje odniesione przez Piotra Adamczaka i Kamila Netza w czasie meczu.
STAL MIELEC — MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 26:23 (15:11)
Meble Wójcik: Kiepulski, Ram — Grzegorek 1, Miedziński 1, Lachowicz, Szopa, Nowakowski 2, Załuski, Adamczak, Netz 3, Moryń 8, Tórz 5, Koper 3. Kary: 8 min
Najwięcej dla Stali: Sarajlić, Kawka po 5, Wojkowski 4. Kary: 12 min

„Meblarze”, po ostatnich dwóch zwycięstwach nad MMTS Kwidzyn (25:24) i Zagłębiem Lubin (37:30), jechali do Mielca w dobrych nastrojach, chociaż optymizm trochę osłabiła kontuzja kolana Mikołaja Kupca (nie zagrał w sobotę). Jeżeli jesteśmy już przy nim, to trzeba dodać, że Kupiec, a także Jakub Moryń, wkrótce pożegnają się z elbląskim klubem. Od nowego sezonu obaj będą zawodnikami Zagłębia Lubin. Moryń ma być tam odpowiedzialnym za prowadzenie gry, z kolei Kupiec ma być siłą w ataku.

Wracając do spotkania w Mielcu, to gospodarze od początku ruszyli do ataku i po chwili prowadzili 4:1. Długo się tym prowadzeniem nie cieszyli, gdyż elblążanie zdołali doprowadzić do remisu 4:4. Wraz z upływem czasu Stal przeważała coraz bardziej (6:4 w 15. min), chociaż goście nie dawali za wygraną. Szczypiorniści z Elbląga mieli też kilka sytuacji do zmiany wyniku, jednak na ich drodze stawał dobrze broniący Tomas Wiśniewski. Jakby tego było mało, to w 16. min kontuzji kolana doznał Piotr Adamczak i już w tym meczu nie zagrał.
Na 10 minut przed przerwą było 11:7 dla zespołu z Mielca i tę czterobramkową przewagę utrzymał do końca pierwszej połowy.

Po przerwie „Meblarze” robili wszystko, żeby odwrócić losy tego pojedynku. Nie opuszczał ich jednak pech. W 40. min z powodu kontuzji kolejny elbląski zawodnik, tym razem Kamil Netz, musiał opuścić boisko i dalej oglądał mecz już tylko z ławki rezerwowych. Mimo to jego koledzy na boisku walczyli ambitnie. W 56. min przegrywali już tylko 22:24, a na dodatek mogli zdobyć kontaktową bramkę, jednak Marcin Szopa posłał piłkę nad bramką. Gospodarze nie wypuścili już zwycięstwa z rąk.

— Kto wie jakim rezultatem zakończyłoby się to spotkanie, gdybyśmy wykorzystali tego karnego — zastanawiał się po meczu trener Mebli Wójcik Jacek Będzikowski. — Jest trochę niedosytu, ale także i dużo zmartwień, bo z powodu kontuzji wypadają nam kolejni zawodnicy z zespołu. Oby to były tylko drobne urazy — dodał.