Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Wielkanocna zbiórka żywności

2018-03-12 16:00:15 (ost. akt: 2018-03-12 14:58:40)
Teresa Bocheńska w magazynie Banku Żywności w Elblągu

Teresa Bocheńska w magazynie Banku Żywności w Elblągu

Autor zdjęcia: Anna Dawid

W dniach 16 i 17 marca odbędzie się wielkanocna zbiórka żywności.

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy przed sklepem, proszących o żywność. Nie pozwala na to ich godność. Misją Banków Żywności jest stałe docieranie do takich osób z pomocą. Ważną formą pomocy są paczki świąteczne, które pozwalają im cieszyć się świętami na równi z tymi, którzy mogą samodzielnie zaspokoić swoje potrzeby.
Przygotowanie paczek świątecznych jest możliwe dzięki przedświątecznym zbiórkom żywności w sklepach.

Najbliższa to Wielkanocna Zbiórka Żywności, która w tym roku odbędzie się 16-17 marca, w wielu miastach Polski, także w Elblągu. Pokażmy w tych dniach wszystkim potrzebującym wsparcia, że ich widzimy.

W Elblągu zbiórkę żywności organizuje Bank Żywności w Elblągu we współpracy z Caritas Diecezji Elbląskiej i innymi organizacjami charytatywnymi. Zbiórka będzie miała miejsce w 28 sklepach na terenie całego miasta, w tym we wszystkich marketach. Jak zawsze, pomogą wolontariusze z elbląskich szkół i organizacji pozarządowych. Lista sklepów będzie umieszczona na naszej stronie internetowej.

Dotychczas zbiórki żywności w naszym mieście spotykały się z dużą życzliwością. Zebrane produkty pozwalały na obdarowanie paczką świąteczną kilkuset rodzin lub samotnych osób starszych. Szczególnie wdzięczni są za tą pomoc emeryci i renciści o niskich dochodach, osamotnieni i często schorowani. O nich szczególnie staramy się pamiętać.

Do udziału w zbiórce nie trzeba wielkich pieniędzy – liczy się każdy kilogram mąki, cukru, ryżu, konserwa, butelka oleju czy paczka bakalii lub słodyczy. Chodzi głównie o produkty z dłuższym terminem ważności - które nie zepsują się przed świętami. Może to być też mleko UHT czy sok w kartonie. Zebrane produkty zostaną przekazane organizacjom charytatywnym jeszcze przed Niedzielą Palmową, tak, żeby wszyscy zdążyli przygotować i rozdać paczki przed Świętami.
Teresa Bocheńska, Bank Żywności w Elblągu
Czytaj e-wydanie

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB