Mocny początek sezonu. Adrian Durma zdobył tytuł mistrza Polski

2018-03-12 19:44:16(ost. akt: 2018-03-12 20:42:51)
Adrian Durma na podium w Kartuzach

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Adrian Durma, kickbokser EKK Elbląg, powiększył swoją imponującą kolekcję medali. W miniony weekend wywalczył złoty medal podczas mistrzostw Polski w kick-light w Kartuzach.
Dla kickbokserów to był pierwszy w nowym roku turniej mistrzowski. Do Kartuz przyjechało ponad 330 zawodników. Przez trzy dni, od piątku do niedzieli (9-11.03) rywalizowali o medale mistrzostw Polski seniorów i juniorów w formule kick-light. Elbląg reprezentowali Dawid Lisiecki, Dawid Kleina, Igor Abrusiewicz i najbardziej doświadczony w tym gronie Adrian Durma.

I to właśnie ten ostatni miał najwięcej powodów do zadowolenia. Durma w kat. 74 wywalczył złoty medal, chociaż losowanie nie było dla niego pomyślne. Mimo to pierwsze dwie walki skończył przed czasem, wygrywając efektownie i jednogłośnie. W półfinale trafił na Adriana Sulewskiego (Starogard Gdański).
— Walka od samego początku do samego końca toczona była w bardzo wysokim tempie — relacjonuje Durma, który wygrał jednogłośnie na punkty.

W finale kickbokser EKK pokonał reprezentanta gospodarzy Nikodema Bigusa (Kartuzy) jednogłośnie na punkty.
— Ten pojedynek rozegrałem bardzo dobrze taktycznie, kontrolując przebieg walki — ocenia Durma. — Mistrzostwa w Kartuzach stały na bardzo wysokim poziomie. Na turniej przyjechali zawodnicy z różnych sztuk walki, co stworzyło ciekawe konfrontacje i bardzo mocne walki.

Dla pozostałych kickbokserów z Elbląga to był pierwszy start w zawodach i to od razu takiej rangi. Abrusiewicz odpadł po pierwszej walce, a Lisiecki i Kleina stoczyli po dwa pojedynki.
— Zawodnicy zaprezentowali kawał serca na macie. Pokazali się z bardzo dobrej strony, co dobrze wróży na przyszłość — ocenia Durma.