Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Platforma rusza w samorządową podróż. Pierwsze spotkanie w Elblągu

2018-03-13 15:28:22 (ost. akt: 2018-03-13 15:41:18)
Konferencja prasowa PO

Konferencja prasowa PO

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Platforma Obywatelska rozpoczyna wielką samorządową podróż po Polsce. Jej celem będą spotkania z mieszkańcami powiatów i wspólne szukanie rozwiązań dla kraju w roku wyborczym. Jedno z pierwszych z takich spotkań już we wtorek (13.03) w Elblągu.

Do Elbląga przyjechali dziś (13.03) parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, by spotkać się z elblążanami i porozmawiać z nimi na otwartym spotkaniu. Do dyspozycji rozmówców będą m.in. posłowie Borys Budka, Joanna Augustynowska i Ryszard Wilczyński.

— Rozpoczynamy wielką samorządową podróż po Polsce: będziemy w każdym województwie po to, by rozmawiać z mieszkańcami o tym, co ich boli, ale także o tym co przed nimi. Przed nami kluczowe dla Polski wybory samorządowe, one zdecydują o tym, kto będzie rządził nami we wsiach, miasteczkach, dużych miastach i w regionach. Jesteśmy dziś w Elblągu, mamy ze sobą Michała Missana, który będzie kandydował (w wyborach na prezydenta Elbląga-red.), będziemy się także spotykali z innymi kandydatami w całym województwie. Już dziś chcę zaapelować do wyborców z województwa warmińsko-mazurskiego. Pójdźcie na wybory i zagłosujcie na ludzi, którzy zagwarantują wam dobrą przyszłość — mówił dziś poseł Bartosz Arłukowicz.

— Na spotkaniu z jednej strony mieszkańcy będą mogli przekazać posłom, którzy za chwilę pojadą do Warszawy i będą podejmowali decyzje ważne dla Polski, że te decyzje wpływają też na życie naszego regionu. Choćby te w kontekście do przyjętej ustawy o IPN, która spowodowała to, że Stany Zjednoczone poinformowały Polskę, że zagrożone są strategiczne interesy polskie. Jakie to ma znaczenie dla Elbląga? Strategicznym interesem Polski jest m.in to, aby wojska NATO były w Polsce, a one są teraz w Elblągu. Jeżeli nasi posłowie będą wiedzieli o tym, że Elbląg jest zagrożony tymi zawirowaniami to będą też bronili naszych interesów — wskazywał senator Jerzy Wcisła. — Z drugiej strony posłowie mogą też przekazać naszym mieszkańcom pewne prawdy, skorygować stereotypowe informacje, by nie było przekłamań, byśmy wiedzieli z czym się wiąże obecna polityka obecna. I przykład z wczoraj, kiedy było posiedzenie Senackiego Zespołu Monitorowania Praworządności, gdzie analizowaliśmy sytuację, jaka była stosowana co do zasady wygaszania stosunków pracy. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi natychmiast straciło pracę bez żadnego aktu decyzyjnego. 2600 osób w samym sektorze skarbowym nie otrzymało ponownie angażu i nie mają gdzie się odwołać. I warto byśmy te sygnały posłom przekazywali.

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej będą spotykali się również z młodzieżą i studentami, słuchaczami Uniwersytetów III Wieku, a także przedsiębiorcami.
— Chcemy spotykać się ze wszystkimi, którzy chcą dyskutować o losie małych ojczyzn i o tym, jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy samorządami, administracją rządową. Jako największa partia opozycyjna mamy w Parlamencie swój głos i często w ciągu ostatnich dwóch lat udawało nam się zablokować złe pomysły dotyczące niszczenia niezależności samorząd. Chcemy też rozmawiać z mieszkańcami o tym, jak powinien wyglądać program przyszłego rządu i Parlamentu po wyborach w 2019 roku — dodał poseł Jan Grabiec.

Otwarte spotkanie parlamentarzystów PO z elblążanami odbędzie się we wtorek (13.03) w Atrium Hotelu Arbiter o godz. 17. Spotkanie z przedsiębiorcami zaplanowano na środę (14.03), na godz. 11, w Elbląskim Parku Technologicznym. Kolejne takie spotkania odbędą się także w Braniewie, Bartoszycach, Lidzbarku, Dziadowie, Iławie i w Nowym Mieście Lubawskim.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mamaia #2461972 | 78.8.*.* 14 mar 2018 00:09

    o 11 to ja byłam w pracy!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz