Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Młodzieżowy Dom Kultury wyróżniony tytułem "Osobowość Regionu" [zdjęcia]

2018-03-18 09:52:47 (ost. akt: 2018-03-18 10:02:25)

Autor zdjęcia: Tomasz Wyrwas

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu został wyróżniony w piątek tytułem „Osobowości Regionu” w kategorii kultura. Statuetki przyznaje Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu.

Warmińsko-Mazurski Klubu Biznesu już od 25 lat przyznaje Statuetki Osobowość Warmii i Mazur. Przez te lata tytułem Osobowość Roku zostali nagrodzeni przedstawiciele nauki, kultury, medycyny oraz działalności humanitarnej. Od 1999 r. zaczęto przyznawać tytuł honorowy.

Za działalność w 2017 r. nagrodzone zostały dwie instytucje i trzy osoby. Statuetki i tytuły zostały wręczone w czterech kategoriach: medycyna, kultura, nauka, działalność humanitarna i jeden tytuł honorowy.
Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu otrzymał to wyjątkowe wyróżnienie w kategorii „kultura” — za przekazywanie dzieciom i młodzieży, rodzicom, nauczycielom doznań z tradycji muzyki dawnej i współczesnej, tańców ludowych i nowoczesnych oraz za działania poznawcze i promocyjne.

— Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Ogromnie się cieszymy, że nasza praca została dostrzeżona i doceniona. Młodzieżowy Dom Kultury tworzą wyjątkowi ludzie, którzy oddają całe swoje serce — mówią władze MDK. — Podejmujemy się wielu zadań i przedsięwzięć, które możemy realizować z sukcesem. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie pana prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz departamentu edukacji i sportu Urzędu Miejskiego w Elblągu. Cenna jest dla nas współpraca z innymi instytucjami w naszym mieście, przedszkolami, szkołami oraz wsparcie, które otrzymujemy na każdym kroku ze strony rodziców - za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Ta wyjątkowa nagroda jest ogromnym wyróżnieniem, ale i zobowiązaniem dla nas na przyszłość.

W kategorii medycyna nagrodę otrzymał dr Paweł Grabala
W kategorii nauka: prof. dr hab. Adam Janusz Zięcik
Za działalność charytatywną: Rotary Club Olsztyn
Tytuł honorowy otrzymała: Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

25. Galę Osobowości Warmi i Mazur 2018 uświetniły występy trzech tenorów TreVoci, zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" oraz zespoły "Szalone" i "Szalone Małolaty" z Młodzieżowego Domu Kultury. Oczywiście dziewczyny i chłopcy z Elbląga skradli wszystkim serca.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB