Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Wojska inżynieryjne szkolą się w Orzyszu

2018-03-19 13:15:24 (ost. akt: 2018-03-19 13:23:38)
Zgrupowanie poligonowe wojsk inżynieryjnych 16 PDZ

Zgrupowanie poligonowe wojsk inżynieryjnych 16 PDZ

Autor zdjęcia: Adrian Jórski

Specjaliści z pododdziałów inżynieryjnych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej doskonalili umiejętności w Orzyszu.Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych na Orzyszu trwało zgrupowanie poligonowe wojsk inżynieryjnych dywizji. W szkoleniu specjalistycznym, nad którego pieczę sprawował Szef Wojsk Inżynieryjnych 16 Dywizji Zmechanizowanej ppłk Sławomir Łakomiec uczestniczyły pododdziały inżynieryjne z czterech jednostek 16 DZ.

W ramach szkolenia saperzy podnosili swoje umiejętności w wykonywaniu specjalistycznych zadań w zakresie ustawiania pól miniowych oraz wykonywania w nich przejść z użyciem materiałów wybuchowych.

Z kolei drużyny rozpoznania inżynieryjnego doskonaliły umiejętności w prowadzeniu rozpoznania inżynieryjnego terenu oraz obiektów. Ponadto zostały przeprowadzone zawody użyteczno – bojowe pododdziałów wojsk inżynieryjnych. Do zawodów przystąpiły cztery najlepsze drużyny z kompanii saperów 1 Brygady Pancernej oraz 15 batalionu saperów 15 Brygady Zmechanizowanej.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna rozpoznania inżynieryjnego z 15bsap na drugim miejscu uplasowała się drużyna rozpoznania inżynieryjnego z ksap 1 BPanc, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie saperów z 15bsap. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała 16. Dywizję Zmechanizowaną na centralnych zawodach użyteczno – bojowych na szczeblu Wojsk Lądowych, które odbędą się w kwietniu w Szczecinie.

Wykorzystując wolny czas pomiędzy zajęciami, żołnierze uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej do kwatery głównej Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu, gdzie zapoznali się z historią i przeznaczeniem obiektów z okresu II wojny światowej.
ppłk Stanisław Łakomiec

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tylko armia zawodowa zadne OT i inne smiechy #2466190 | 193.46.*.* 19 mar 2018 15:47

    Tylko armia zawodowa zadne OT i inne smiechy brawo

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz