Juniorzy Truso z brązowym medalem. "Jeszcze o nich usłyszymy"

2018-03-19 18:38:59(ost. akt: 2018-03-19 18:43:10)

Autor zdjęcia: Truso Elbląg

Młodzi piłkarze ręczni Truso Elbląg wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. W decydującym meczu pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski 36:32.
Juniorzy Truso Elbląg od początku sezonu byli uważani za jednego z faworytów w walce o medale, ale droga do tego sukcesu nie była łatwa. Decydujące mecze mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej zostały rozegrane w miniony weekend w Ostrowie Wielkopolski. Tutaj elblążanie najpierw w półfinale przegrali z Siódemką Miedź Legnica 32:36. Następnego dnia w meczu o brązowy medal ich rywalem była Ostrovia Ostrów Wielkopolski, która w półfinale przegrała z MTS Kwidzyn 33:42.

Początek spotkania o brązowy medal ułożył się po myśli gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 8:4, wykorzystując m.in. to, że Truso grało w podwójnym osłabieniu. Kiedy elblążanie zaczęli grać w pełnym składzie, to przewaga Ostrovii zaczęła maleć. Na 10 minut przed przerwą było 14:13 dla Truso.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli młodzi piłkarze ręczni z Elbląga, którzy w 35. min prowadzili 22:20. Od tego momentu to oni dyktowali warunki gry. Prowadzili już nawet 30:24. Rywale robili wszystko, żeby to spotkanie zakończyło się po ich myśli, jednak elblążanie nie wypuścili zwycięstwa i brązowego medalu mistrzostw Polski z rąk.

Warto dodać, że Damian Pawelec (Truso) wybrany został do najlepszej siódemki tegorocznych mistrzostw.

— Wcale nie musieliśmy przegrać półfinałowego meczu z Siódemką. Zabrakło trochę wiary w sukces. Graliśmy nieskutecznie, popełniliśmy za dużo błędów. Zabrakło trochę zimnej głowy — powiedział po turnieju trener juniorów Truso Grzegorz Czapla. — Z trzeciego miejsca na pewno się cieszymy. Dla moich dziesięciu zawodników był to ostatni występ w kategorii juniorów, więc to dla nich będą duże wspomnienia i wspaniała pamiątką. Dziękuję im wszystkim i wierzę, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy, kiedy będą seniorami.

Tytuł mistrza Polski zdobyła Siódemka Miedź, która pokonała MTS Kwidzyn 25:24

Truso: Jakub Dąbrowski, Dominik Jaworski — Michał Sucharski, Cezary Bartnicki, Michał Cierzan (1 bramka w turnieju), Paweł Czapla (9), Szymon Heyda, Kamil Karczewski (10), Kacper Sparzak, Bartłomiej Ławrynowicz (11), Filip Ostałowski (4), Damian Pawelec (16), Rafał Stępień (15), Joachim Kowalkowski, Wiktor Urbański (1), Marian Pecyna, Piotr Budzich (1).