Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Stypendium dla Patrycji Adamczyk

2018-03-20 15:32:31 (ost. akt: 2018-03-20 15:34:57)
Patrycja Adamczyk

Patrycja Adamczyk

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłęku

Burmistrz Pasłęka przyznał stypendium sportowe na 2018 rok z Patrycji Adamczyk lekkoatletce, która jest członkiem kadry narodowej LA.

Patrycja Adamczyk to uczennica Zespołu Szkół w Pasłęku, od siedmiu lat jest reprezentantką Pasłęckiej Polonii, a jej dotychczasowe największe osiągnięcia to między innymi:

- I m-ce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pięcioboju lekkoatletycznym w Spale,
- II miejsce w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu i otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy U18 w Tibilisi, gdzie wynikiem 5452 pkt ustanowiła rekord Polski złoty medal w pięcioboju podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywały się w Toruniu
- W 2017 r. została powołana na Mistrzostwa Europy U20 Grosseto 2017 oraz powołanie na Drużynowe Mistrzostwa w Wielobojach Tallinn 2017.

W spotkaniu uczestniczyli także: trener Patrycji Piotr Borysewicz oraz mama lekkoatletki Bożena Adamczyk. Burmistrz Pasłęka pogratulował Patrycji tak znaczących i wartościowych wyników sportowych, które przyczyniają się do promocji sportu i zdrowego stylu życia, a zwłaszcza do promocji naszego Pasłęka.
UM w Pasłęku

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB