Brązowy medal Żanety Cieśli

2018-03-21 09:04:53(ost. akt: 2018-03-21 09:20:11)
Żaneta Cieśla po zwycięskiej walce

Autor zdjęcia: nadesłane

Pochodząca z naszego regionu Żaneta Cieśla wywalczyła brązowy medal podczas mistrzostw Polski w jednej z najtwardszych formuł kickbokserskich, jaką jest k1.
Mistrzostwa Polski w kick-boxingu w formule k1 odbyły się w Warszawie. Wśród startujących była również pochodząca z Pasłęka Żaneta Cieśla, która na co dzień trenuje w Elbląskim Klubie Underground. W kat. -52 kg Cieśla stoczyła w stolicy dwa pojedynki, pokonała Klaudię Suszczyńską (Małopolska Szkoła Sportu i Rekreacji Ring Kraków) 3:0 oraz w półfinale przegrała z Martyną Stefaniak (KS Czerwony Smok Poznań) 0:3, co dało jej ostatecznie brązowy medal. Ze złotym medalem w tej kategorii wagowej wróciła do domu Sandra Drabik (Sportowy Klub Kickboxing Kielce).

Żaneta Cieśla w najbliższym czasie rozpocznie przygotowania do kolejnych, zawodowych pojedynków na największych galach w kraju i za granicą. Jest zawodniczką jednej z największych federacji na świecie, która zajmuje się tylko kobiecymi pojedynkami, czyli Ladies Fight Night.