Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Bakterie coli w wodociągu w Rychlikach. Woda nie nadaje się spożycia

2018-03-22 14:24:53 (ost. akt: 2018-03-22 14:47:07)
Woda

Olsztyn - Woda - ilustracja o zdatnej wodzie do picia z kranu. Fot. Beata Szymańska / 1 sierpień 2014 /

Woda Olsztyn - Woda - ilustracja o zdatnej wodzie do picia z kranu. Fot. Beata Szymańska / 1 sierpień 2014 /

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Jak informuje elbląski Sanepid, w wodzie z wodociągu Rychliki stwierdzono podwyższoną obecność bakterii coli. Woda nie odpowiada normom określonym przez Ministerstwo Zdrowia i nie nadaje się do spożycia.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu wydał decyzję o braku przydatności do spożycia wody dla mieszkańców Rychlik, Rejsyt i Wopit.

— Należy zapewnić odbiorcom zastępcze źródło wody przydatnej do spożycia, do czasu uzyskania pozytywnych wyników badań wody z wodociągu Rychliki — informuje Marek Jarosz, dyrektor elbląskiego Sanepidu.

Woda z wodociągu Rychliki może być używana do innych celów, np. spłukiwania toalet, czy czynności porządkowych Sanepid zobowiązał również nadzorcę wodociągu do poprawy jakości wody pod względem mikrobiologicznym, tak aby odpowiadała normom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia oraz do informowania na bieżąco o działaniach prowadzonych w tym zakresie. Potem przeprowadzone będą kolejne badania jakości wody.

Jak informuje Gminny Zakład Komunalny w Rychlikach obecnie woda dostarczana jest mieszkańcom na bieżąco do stałych i ruchomych punktów odbioru wody. Punkty znajdują się w Rychlikach na osiedlu Podleśna (beczkowóz), przy blokach oraz domkach jednorodzinnych w Rychlikach (kontenery) oraz w Rejsytach (kontenery).

— Jednocześnie dystrybuujemy wodę w butelkach w zależności od potrzeb — informuje Janusz Otręba, kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego w Rychlikach.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czukcze też #2469533 | 159.205.*.* 23 mar 2018 23:26

    Gadają że w Rychlikach będzie pomnik Piłsudskiego. To słuszne rozumowanie. Bo Piłsudski miał tyle wspólnego z Rychlikami co Eskimosi z burzami piaskowymi na Saharze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz