Dobry mecz "Meblarzy" i porażka w Zabrzu

2018-03-25 15:56:05(ost. akt: 2018-03-25 16:00:18)
Meble Wójcik pokonały w Elblągu Piotrkowianina Piotrków Trybunalski

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Mimo bardzo okrojonego składu piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg pokazali się z dobrej strony w meczu z Górnikiem w Zabrzu i przegrali tylko 28:31.
GÓRNIK ZABRZE — MEBLE WÓJCIK ELBLĄG 31:28 (12:13)
Meble Wójcik: Kiepulski, Ram — Adamczak 3, Moryń 8, Tórz 5, Koper 3, Nowakowski 1, Załuski 2, Szopa 3, Grzegorek 3. Kary: 10 min
Najwięcej goli dla Górnika: Tomczak 7, Gogola 6, Adamuszek 5. Kary: 8 min

„Meblarze” przegrali w Zabrzu po dobrym meczu. Po pierwszej połowie nawet prowadzili z jednym z pretendentów do medalu mistrzostw Polski jedną bramką. Dodać trzeba, że przeciwko Górnikowi trener elblążan Jacek Będzikowski miał zalewie 10 zawodników, w tym dwóch bramkarzy.

Drużyna z Górnego Śląska rozpoczęła sobotnie spotkanie od prowadzenia 2:0. Jednak ambitnie grający goście w dziewiątej minucie wyszli na pierwsze prowadzenie w tym pojedynku 3:2. Bardzo dobrze w tym czasie bronił Paweł Kiepulski, a jego koledzy, grając szybką kontrą, zdobywali kolejne gole i prowadzili 6:4.

Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze zwarli jeszcze bardziej szyki w defensywie i po szybkich kontrach doprowadzili do remisu 6:6. W 26. min po raz ósmy był remis (11:11). Do szatni w trochę lepszych humorach schodzili elblążanie, prowadząc 13:12.

W drugiej połowie „Meblarze” grali jak równy z równym. Wystarczyła jednak chwila przestoju w ich grze, by doświadczeni gospodarze zdobyli aż pięć bramek z rzędu i prowadzili 20:16.

Na kwadrans przed końcem meczu elblążanie zmniejszyli straty do dwóch goli, przegrywając tylko 19:21. Jednak im było bliżej końca, tym bardziej widać było, że im brakuje sił. Mimo to ambitni goście nie poddawali się i w 58. min przegrywali 27:29, by ostatecznie przegrać 28:31. Po meczu zabrzańska publiczność doceniła ambitną i nieustępliwą grę elblążan i na stojąco nagrodziła ich dużymi brawami.

— To był naprawdę, mimo porażki, nasz dobry występ — ocenia trener elblążan Jacek Będzikowski. — Dotrzymywaliśmy rywalowi kroku przez trzy kwadranse, ale w końcówce zabrakło nam trochę „pary”. W tym spotkaniu kilka pomyłek sędziowskich na naszą niekorzyść też miało wpływ na ostateczny rezultat.
Kolejne spotkanie Meble Wójcik Elbląg zagrają już w piątek we własnej hali ze Spójnią Gdynia (17).