Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Elbląg bez promocji na mundialu, chyba że zadba o to samorząd

2018-03-27 17:01:47 (ost. akt: 2018-03-27 14:43:40)

Autor zdjęcia: Pixabay

Ministerstwo Sportu ani Polska Organizacja Turystyczna nie będzie promowała Elbląga i naszego regionu w krajach, których drużyny przyjadą w czerwcu na mundial do Rosji i w Kaliningradzie rozegrają piłkarskie mecze. Ten ciężar spocznie teraz na barkach samorządów.

Losowanie grup na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji (14.06-15.07) odbyło się na początku grudnia ubiegłego roku na Kremlu w Moskwie. Wiadomo, że w oddalonym od Elbląga o zaledwie 100 kilometrów Kaliningradzie wystąpią takie potęgi piłkarskie jak Anglia czy Hiszpania oraz reprezentacje Belgii, Szwajcarii, Chorwacji i Serbii. W sumie na stadionie Arena Baltika odbędą się cztery mecze: 16 czerwca Chorwacja — Nigeria; 22 czerwca Serbia — Szwajcaria; 25 czerwca Hiszpania — Maroko oraz 28 czerwca Anglia — Belgia.

Politycy Platformy Obywatelskiej już kilka miesięcy temu wskazywali, że czerwcowy mundial to doskonała okazja do promocji naszego regionu i miasta wśród kibiców z przyjezdnych drużyn. — W Kaliningradzie nie ma infrastruktury hotelowej i turystycznej, która mogłaby zaspokoić potrzeby fanów futbolu. Świetne warunki turystyczne ma za to Elbląg oraz cały subregion i to stąd kibice mogliby jeździć na mecze do Kaliningradu. Oni będą mieli rosyjskie wizy, więc nie będzie żadnego problemu, by z Elbląga wyjeżdżali do naszych sąsiadów — mówił poseł Jacek Protas.

Politycy PO zaproponowali w Ministerstwie Kultury i Sportu, by przygotować specjalną kampanię pod kątem nadchodzącego mundialu i wskazali, że potrzeba skutecznej promocji naszego regionu wśród wśród kibiców z przyjezdnych drużyn, a ta powinna leżeć w gestii Polskiej Organizacji Turystycznej.

Tymczasem jednak ciężar tej promocji - jeśli w ogóle - będzie musiał wziąć na siebie samorząd.
— Otrzymałem jedynie pisemną odpowiedź od szefa POT, że planowana jest promocja Polski w rosyjskich miastach, w których będą rozgrywane mecze mistrzostw świata. To kuriozum i absolutne niezrozumienie tematu — denerwuje się Jacek Protas. — Bo to nie Rosjanie w czasie mundialu mają przyjeżdżać do Polski, tylko kibice z Hiszpanii, Anglii czy z Belgii. I to do tych państw należy kierować promocję. Teraz zostaliśmy z tym sami, musimy liczyć tylko na własne siły: mówię tu o samorządzie elbląskim, czy samorządzie województwa.

Na MŚ w Rosji awans wywalczyła również reprezentacja Polski. Biało-czerwoni w grupowej fazie turnieju zagrają z Senegalem (19.06, Moskwa), Kolumbią (24.06, Kazań) i Japonią (28.06, Wołgograd).
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. novak #2472453 | 178.235.*.* 28 mar 2018 08:28

    a gdzie są nasi posłowie niech zrobią coś dla swojego miasta a nie tylko dla siebie .

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz