Kram Start przegrał z Perłą w Lublinie

2018-03-29 19:53:05(ost. akt: 2018-03-29 20:15:34)
Siedem bramek dla Kram Startu rzuciła Magda Balsam

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg przegrały w czwartek na wyjeździe z prowadzącą w tabeli Perłą Lublin 24:30 (13:14) i pozostają na czwartym miejscu w tabeli.
PERŁA LUBLIN — KRAM START ELBLĄG 30:24 (14:13)
Kram Start: Powaga, Szywerska — Balsam 7, Choromańska, Świerczek, Waga 2, Jędrzejczyk 2, Dorsz 1, Kwiecińska 1, Kozimur, Szynkaruk 1, Gerej, Lisewska 6, Stokłosa, 1 Świerżewska, Yashchuk 3

Czwartkowy mecz w Lublinie zakończył 24. kolejkę spotkań. Dla piłkarek ręcznych Kram Startu Elbląg starcie z liderem było okazją do powrócenia na trzecie miejsce w tabeli, po tym jak wyprzedziła je Energa AZS Koszalin wygrywając dzień wcześniej w rzutach karnych 4:1 z GTPR Gdynia.

Kibice w Lublinie do 40. minuty byli świadkami wyrównanego widowiska. W tym momencie Kram Start miał już nawet dwie bramki przewagi (19:17). Gospodynie szybko jednak doprowadziły do remisu (19:19 w 41. min) i zaczęły za chwilę powiększać swoje prowadzenie. W 55. min było już 28:24 dla Perły, która w ostatnich minutach nie wypuściła wygranej z rąk.

Teraz Kram Start stanie przed szansą wywalczenia powrotu na podium 8 kwietnia, kiedy to przed własną publicznością będzie podejmował GTPR Gdynia. Obecnie trzecia w tabeli Energa AZS dzień wcześniej, także we własnej hali, zmierzy się z wiceliderem Zagłębiem Lubin.