Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Chwila cenna dla zdrowia. Wykonaj darmową cytologię

2018-04-05 14:02:08 (ost. akt: 2018-04-05 14:05:10)
Regularna cytologia to podstawa troski o zdrowie każdej kobiety.

Regularna cytologia to podstawa troski o zdrowie każdej kobiety.

Autor zdjęcia: mat prasowy

Wystarczy kwadrans, żeby wykonać badanie cytologiczne. A wczesne wykrycie raka szyjki macicy pozwala na podjęcie skutecznej walki z nim.

W sobotę (7.04) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Królewieckiej 146 odbędzie się druga Biała Sobota, realizowana dzięki projektowi „Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy subregion elbląski”.

— Zapraszamy wszystkie mieszkanki powiatów: elbląskiego, braniewskiego, działdowskiego, ostródzkiego, iławskiego i nowomiejskiego w wieku 25-59 lat na bezpłatne badania cytologiczne, bez czekania w kolejce, za to przy pachnącej kawie i smacznym ciastku. Na każdą panią czeka miła niespodzianka. Udział w Białej Sobocie to tylko chwila, ale jakże cenna dla zdrowia — zapraszają organizatorzy.

Podczas Białej Soboty, w godz. 8.30-14.30, panie w wieku 29-59 lat będą mogły bezpłatnie wykonać cytologię. To właśnie to badanie pozwala wykryć raka szyjki macicy i podjąć z nim skuteczną walkę.
— Badanie trwa od 10 do 15 minut i jest bezbolesne. Warto tyle czasu poświęcić, żeby zadbać o swoje zdrowie — przekonują lekarze. — Rak szyjki macicy rozwija się bardzo wolno. Jednak wraz z upływem czasu droga do wyleczenia staje się coraz trudniejsza. Dlatego kobiety powinny się badać profilaktycznie, żeby móc jak najdłużej aktywnie żyć.

Z powodu zbyt późnego wykrycia choroby, każdego roku umiera średniej wielkości miasto kobiet. Liderem projektu jest Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznej, a partnerami Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu oraz Niepubliczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej „Zawada” w Elblągu.
AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB