Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Awanturnik z nożem w ręku szalał za Politechniką

2018-04-06 10:55:51 (ost. akt: 2018-04-06 11:38:38)

Autor zdjęcia: KPP

Patrol policjantów prewencji zatrzymał 44-letniego mężczyznę, który z nożem w ręku ubliżał mieszkańcom osiedla Za Politechniką, a chwilę później przebił opony w trzech zaparkowanych samochodach. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci, którzy przyjechali w czwartek (05.04) po godz. 17 na osiedle „Za Politechniką”, szybko obezwładnili agresywnego mężczyznę z 20-centymetrowym nożem.
— Z relacji świadków wynikało, iż najpierw miał on zaczepiać osoby i im ubliżać, chwilę później poszedł na osiedlowy parking i zaczął przebijać nożem opony w zaparkowanych samochodach — informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Wówczas na miejscu pojawili się zaalarmowani policjanci. Po okrzykach „Stój!”, „Policja”, 44-latek odrzucił nóż.
— Wtedy też obezwładniono go i założono mu na ręce kajdanki. Policjanci przebadali go również alkotestem. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 1,84 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Policjanci ustalili właścicieli trzech uszkodzonych samochodów. Za uszkodzenia mienia grozi do pięciu lat więzienia — mówi kom. Nowacki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB