Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Kino Światowid najlepsze z najlepszych

2018-04-06 14:21:14 (ost. akt: 2018-04-06 14:23:41)
Wśród zdobywców Laurów „Najlepszym z Najlepszych” 2018 znalazło się elbląskie Kino „Światowid”

Wśród zdobywców Laurów „Najlepszym z Najlepszych” 2018 znalazło się elbląskie Kino „Światowid”

Autor zdjęcia: arch. Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie

Już po raz 15. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił osoby i firmy, promujące nasz region w kraju i za granicą. Wśród zdobywców Laurów „Najlepszym z Najlepszych” 2018 znalazło się elbląskie Kino „Światowid”, które otrzymało nagrodę w kategorii Społeczeństwo Nauka Kultura.

5 kwietnia na gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej ogłoszono najlepsze firmy, działalności i osobowości z naszego rejonu. Łącznie 30 laureatów odebrało swoje wyróżnienia z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gustawa Marka Brzezina. Za działalność w promowaniu kultury tegorocznym laurem „Najlepszym z Najlepszych” uhonorowane zostało Kino „Światowid”.

Po raz pierwszy nagrody przyznano w 2004 roku, od tamtej pory uhonorowano już ponad 300 laureatów. W tym roku laury otrzymać można było w 10 kategoriach: Bliżej Natury, Innowacje i Rozwój, Inteligentne Specjalizacje, Osobowość, Społeczeństwo Nauka Kultura, Sport, Sztuka Kulinarna, Środowisko, Turystyka i Zdrowie. W każdej z tych kategorii kapituła wyłania maksymalnie 3 laureatów.


Oprócz tych nagród na wniosek marszałka wybierany jest również zdobywca Diamentowego Lauru, którego otrzymują osoby i firmy odznaczające się ponadprzeciętnymi osiągnięciami i działaniami na rzecz środowiska lokalnego. Tym razem Diamentowym Laurem odznaczona została elbląska spółka OPEGIEKA, krajowy lider w zakresie nowych technologii geoinformatycznych.

Gala była okazją do podsumowania całorocznych dokonań osób i instytucji promujących region Warmii i Mazur. Uroczystość uświetnił koncert Anity Lipnickiej z zespołem The Hats.
Agnieszka Pastuszka, CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB