Poniedziałek, 22 lipca 2019. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Pobiegną, by dać nadzieję pacjentom hospicjum

2018-04-09 09:18:22 (ost. akt: 2018-04-09 09:33:42)
Żonkilowe Pola Nadziei 2013

Żonkilowe Pola Nadziei 2013

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Już 22 kwietnia odbędzie się doroczna akcja "Żonkilowe Pola Nadziei", poświęcona jest ona idei hospicyjnej, a podczas kwest zbierane są fundusze dla hospicjum. Po raz pierwszy odbędzie się również Elbląski Bieg Nadziei.

Celem kampanii "Żonkilowe Pola Nadziei" jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwianie społeczeństwa, głównie dzieci i młodzieży, na potrzeby osób chorych, cierpiących. Tym razem odbędzie się także Elbląski Bieg Nadziei, na który trwają zapisy.

— Elbląskie hospicjum wraz ze Stowarzyszeniem Krzewienia Sportu EL Aktywni zaprasza wszystkich chętnych do Bażantarni 22 kwietnia na godz. 16, kiedy rozpocznie się piknik charytatywny z okazji 15. "Żonkilowych Pól Nadziei". Jedną z atrakcji jest I Elbląski Bieg Nadziei, który będzie prowadził ulicą Marymoncką, Piłsudskiego, płk. Dąbka, Nowowiejską, Górnośląską, Agrykola, Chrobrego i Sybiraków (dystans ok. 7 km). Start i meta na polanie w Bażantarni — informuje Anna Podhorodecka z elbląskiego hospicjum.

Wpisowe wynosi nie mniej niż 30 zł od uczestnika biegu głównego. Zebrane pieniądze będą przeznaczone w całości na hospicjum.

— Jest to bieg koleżeński, nie będzie prowadzony pomiar czasu ani żadne klasyfikacje. Odbędzie się również Mały Bieg Nadziei dla dzieci, w którym każde dziecko otrzyma słodki poczęstunek. Przed rozpoczęciem biegu każdy z uczestników odbierze w biurze zawodów pamiątkową koszulkę techniczną — mówi Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni.

Start biegu przewidziano o godz. 17.15. Zapisy trwają na stronie elektronicznezapisy.pl, tam też można znaleźć regulamin zawodów.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. KAśka #2481082 | 178.235.*.* 9 kwi 2018 21:07

    O, fajnie. BAzantarnia to super lokalizacja. Mozna przyjsć z dziećmi. Może kiełbaskę bedzie można upiec. A bedzie ognisko?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz