Piątek, 15 lutego 2019. Imieniny Arnolda, Jowity, Georginy

Nowości czytelnicze. Jedna z tych książek może być Twoja!

2018-04-16 09:00:09 (ost. akt: 2018-04-16 09:18:02)

Autor zdjęcia: www.pixabay.com

Dla naszych Czytelników mamy opisywane poniżej książki. Co zrobić, żeby zdobyć jedną z nich? Należy wysłać pod nr 72051 sms - a w jego treści napisać trzy słowa, które kojarzą się nam z czytaniem i tytuł książki, którą chce się otrzymać - treść sms to de.ks.odpowiedź. Koszt jednego sms to 2,46 zł z VAT. Każdy może wysłać dowolną liczbę odpowiedzi. Czekamy na sms od dzisiaj do najbliższego czwartku (19.04) do godz. 23.59. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie. Regulamin konkursu na www.dziennikelblaski.pl.

>>> „Digest food”, Vanessa Bedjai-Haddad
Wydawnictwo Muza
Książka spełni oczekiwania tych, którzy chcą odkryć sekrety trawienia i poznać rolę, jaką odgrywa ono w naszym fizycznym i psychicznym samopoczuciu. To, jak się czujemy, zależy od tego, co jemy! A to, co jemy, wpływa również na sposób, w jaki myślimy, postrzegamy siebie i ogólnie życie. Często jednak zaniedbujemy ostatni punkt odżywiania, mimo że jest wyznacznikiem dobrej kondycji i zdrowia. Dobra dieta zapewni korzyści wówczas, gdy proces trawienia nie będzie zaburzony.

>>> „Bądź pewna siebie”, Joanna Godecka
Wydawnictwo Muza
Wszystko, co dzieje się w naszym życiu – sposób, w jaki działamy, planujemy, reagujemy, tworzymy relacje z otoczeniem – wynika z tego, w jaki sposób myślimy o sobie!
Autorka - psycholog i coach - ma duże doświadczenie w pomaganiu ludziom odzyskiwać pewność siebie i wprowadzać pozytywne zmian w życiu. Zwraca również uwagę na najczęściej popełniane błędy i pułapki w relacjach z innymi, radzi jak ich unikać.

>>> „Bohaterowie polskich powstań narodowych”, Marek Borucki
Wydawnictwo Muza
Wielka i szanowana w Europie Rzeczpospolita przestała istnieć w końcu XVIII wieku. Znikła w dramatycznych okolicznościach. Naród utracił niepodległość, ale przecież nigdy się z tym nie pogodził. Dążenie do suwerenności i walka z tyranią zaborców stały się narodową cechą Polaków. Etapami walki o wolność były powstania narodowe: kościuszkowskie, listopadowe, krakowskie, styczniowe, wielkopolskie, śląskie i warszawskie.
Książka Marka Boruckiego, historyka, opowiada właśnie o tych narodowych zrywach, a zwłaszcza o ich uczestnikach, przywódcach. O powstańcach, którzy nie szczędzili zdrowia i życia, nawet gdy szanse na zwycięstwo były niewielkie. Co istotne, autor ukazuje ducha walki Polaków, zaangażowanie i wiarę w zwycięstwo, a nie rozpacz i zwątpienie.

>>> "Rzecz o sowach", Leigh Calvez
Wydawnictwo Muza
Sowy od dawien dawna rozbudzają ludzką wyobraźnię. Uważne spojrzenie wielkich oczu przyglądających się wszystkiemu zawzięcie sprawia, że fantazjujemy na temat legendarnej mądrości tych ptaków, a ich złowrogie pohukiwanie, bezszelestny lot i drapieżność przyczyniają się do postrzegania ich jako symbolu tajemnych mocy.
"Rzecz o sowach" to: zapis fascynujących wypraw, podczas których autorka tropi i poznaje 11 gatunków sów, dostarczające wielu wrażeń wprowadzenie do świata tajemniczych ptaków, emocjonująca przygoda, jaką jest odkrywanie świata natury.

>>> „Wikingowie. Kraina Proroka”, Radosław Lewandowski
Wydawnictwo Akurat
Czwarta, finałowa część cyklu, spinająca klamrą wątki i losy postaci poznanych w tomach poprzednich. Znajdziemy tu dalsze dzieje Erika Erykssona – młodego wikinga, który wraz z oddziałem najemników trafił do kraju Maurów, oraz Oddiego - syna renegata Asgota Czerwonej Tarczy. Ten ostatni, jak wiedzą wierni czytelnicy tej sagi, płonąc żądzą zemsty spędził rok w Winlandii, przebył Ruś i trafił do Bizancjum.
Akcja czwartego tomu rozgrywa się na terenie kalifatu Kordoby i na muzułmańskiej Sycylii. Pchani żądzą złota i sławy wikingowie przemierzają krainy Saracenów, niosąc tubylcom krew, cierpienie i beztroski śmiech, bo przecież umrzeć można tylko raz.