Poniedziałek, 18 marca 2019. Imieniny Edwarda, Narcyza, Zbysława

Najlepsi elbląscy gimnazjaliści ze stypendiami od prezydenta

2018-04-17 14:46:45 (ost. akt: 2018-04-17 14:50:08)
Prezydent Elbląga wręcza stypendia gimnazjalistom

Prezydent Elbląga wręcza stypendia gimnazjalistom

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Blisko 130 elbląskich gimnazjalistów odebrało we wtorek (17.04) stypendia od prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego za bardzo dobre wyniki w nauce. Uczniowie otrzymali od 140 do 350 złotych. Na ten cel łącznie przeznaczono 23 tys. złotych.

We wtorek (17.04) w Urzędzie Miejskim prezydent Elbląga Witold Wróblewski wręczył najlepiej uczącym się gimnazjalistom stypendia. Uczniowie otrzymali jednorazowo od 140 do 350 zł. Łącznie Urząd Miejski przeznaczył na ten cel ponad 23 tys. zł.
Paulina, Magdalena i Michalina, uczennice Gimnazjum nr 2 w Elblągu, mówią, że pieniądze na pewno się im przydadzą.

— Nie musimy ich przecież wydawać od razu, możemy sobie na coś odłożyć. Na co je przeznaczymy? Może na jakąś rozrywkę, kosmetyki, ubrania, ale także na książki — mówią uczennice.
Dziewczyny podkreślają, że warto dobrze się uczyć, bo to zaprocentuje w przyszłości.
— Gdy dzisiaj nie zainwestujemy w siebie, to nie będziemy mogły osiągać naszych celów — mówi Paulina.

— W tych czasach jest duża konkurencja. Trzeba się przyłożyć do nauki, jeśli chcemy do czegoś wielkiego dojść w życiu — mówi Magdalena. — Trzeba już teraz zacząć pracować nad sobą. Czy to dobrze, że już od młodych lat musimy konkurować z rówieśnikami? To zależy, w jaki sposób się do tego podejdzie. Jeśli podejdzie się negatywnie, bo trzeba się tak dużo uczyć, to nie będziemy mieli z tej nauki zadowolenia. Trzeba podchodzić do nauki pozytywnie — dodaje.

Już dzisiaj dziewczyny bardzo poważnie myślą o swojej przyszłości.
— Mamy przed sobą trudny czas, bo musimy teraz wybrać nową szkołę. Od tego trochę zależy przecież nasza przyszłość, może nawet więcej niż trochę... — mówi Michalina.

Prezydent Wróblewski gratulował młodzieży świetnych wyników w nauce.
— Jestem bardzo zadowolony, że tak was tutaj jest dzisiaj dużo — mówił. — Serce rośnie i jestem z was dumny, że osiągacie bardzo dobre wyniki w nauce. Serdecznie wam wszystkim gratuluję stypendiów i życzę, żeby pasja, którą w sobie macie dalej się rozwijała. Dziękuję również dyrektorom szkół, nauczycielom oraz rodzicom, którzy zawsze was wspierają. Widać efekty tej wspólnej pracy. Znaleźliście się gronie najlepszych! Życzę wam, aby te wspaniałe oceny, były dla was zachętą do utrzymania dobrego kursu w życiu.

Przed najstarszymi gimnazjalistami teraz pierwszy, poważny sprawdzian. W środę rozpoczyna się egzamin gimnazjalny. Na początek czeka ich sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie, dwie godziny później z języka polskiego. W czwartek przyjdzie czas na część matematyczno-przyrodniczą, a w piątek na język obcy.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, dlatego ‎egzaminu nie można nie zdać.‎ W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla każdego poziomu egzaminu gimnazjalnego, do którego uczeń ‎przystąpił.
— Wiemy, że jesteście dobrze przygotowani do tego egzaminu. Trzymamy za was kciuki i życzymy połamania piór — mówi Jolanta Leśniewska, kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB