Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

To prawdziwa, zakulisowa komedia. Ostatnie przygotowania w elbląskim teatrze do nowego spektaklu [zdjęcia]

2018-04-17 21:17:44 (ost. akt: 2018-04-18 10:16:58)
W rolach głównych zobaczymy m.in. Artura Hauke i Teresę Suchodolską

W rolach głównych zobaczymy m.in. Artura Hauke i Teresę Suchodolską

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

W Teatrze im Aleksandra Sewruka w Eblągu rozpoczęły się ostatnie próby do spektaklu "Premiera" w reżyserii Mirosława Połatyńskiego.

Wyobraźcie sobie Państwo elegancki wieczór premierowy w teatrze. Wyszukane fryzury i ponętne kreacje, kieliszki z szampanem w rękach, znane postaci życia publicznego w rolach gości oraz przyklejone nieodzownie do twarzy szczere uśmiechy… Wszystko, co nierozłącznie kojarzy się z prawdziwą premierą.

Jednak reżyser spektaklu jest nieco rozdrażniony na gości, aktorów, sztukę i swoją narzeczoną. Jego narzeczona jest zaś nieco rozdrażniona na reżysera i młodą aktorkę grającą w spektaklu główną rolę. Młoda aktorka jest za to wniebowzięta i robi wszystko, aby zdobyć następną rolę. A nieco starszy aktor ma pretensje do reżysera, że dotychczas nie dostał roli. I koniecznie chciałby dostać rolę w przyszłości. Dla odmiany aktor, który dostał rolę niezbyt się do niej przyłożył i generalnie sprawia wrażenie nieco zagubionego. Zaś młody kelner zamiast roznosić wino stara się zaprezentować reżyserowi swoje zdolności aktorskie. I jeszcze przypadkowi goście ze swoimi problemami małżeńskimi… A kurtyna pójdzie w górę za parę minut…

"Premiera" to przezabawna komedia o przygotowaniach do… premiery, z brawurowymi dialogami i galerią niezwykłych postaci, żywcem wyjętych z teatralnej rzeczywistości.

Premiera spektaklu już w najbliższy piątek (20.04), o godz. 19. Na scenach elbląskiego teatru w rolach głównych zobaczymy Artura Hauke, Teresę Suchodolską, Magdalenę Bocianowską, Lesława Ostaszkiewicza, Jacka Gudejkę, Mariusza Michalskiego, Alana Bochnaka i Monikę Łyżwę (gościnnie).
opr. as.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB