Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Żonkilowe Pola Nadziei w Pasłęku

2018-04-18 14:20:19 (ost. akt: 2018-04-18 14:22:37)
Miejscem żonkilowego pola stał się teren u zbiegu ulic 3 Maja i Spółdzielczej

Miejscem żonkilowego pola stał się teren u zbiegu ulic 3 Maja i Spółdzielczej

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłęku

W niedzielę, 22 kwietnia w Pasłęku, Drulitach oraz Zielonce Pasłęckiej odbędą się kwesty na rzecz Elbląskiego Hospicjum w ramach światowej akcji „Pola Nadziei”.

To już 15. edycja Elbląskich Żonkilowych Pól Nadziei, akcji, która pozwala hospicjum pozyskać pieniądze na efektywną pomoc ciężko chorym pacjentom. Hospicjum Elbląskie opiekuje się ciężko chorymi osobami. Organizując kwesty oraz zachęcając do przekazywania 1% podatku Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego pozyskuje fundusze niezbędne do prowadzenia działalności. W Pasłęku akcja Pola Nadziei zainicjowana została jesienią 2013 roku, z inicjatywy Wiesława Śniecikowskiego, burmistrza Pasłęka. Miejscem żonkilowego pola stał się teren u zbiegu ulic 3 Maja i Spółdzielczej.

Również i w tym roku pasłęccy wolontariusze będą przed i po Mszach Świętych przy Parafiach św. Józefa i bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku, Parafii Greckokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Pasłęku, Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Drulitach oraz Parafii św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej.

„Pola Nadziei” to światowa akcja edukacyjno-charytatywna, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym. Akcja polega na sadzeniu, a następnie rozdawaniu zebranych wiosną żonkili w ulicznych kwestach. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkila - międzynarodowy symbol nadziei.
Informacja UM w Pasłęku

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB