Piątek, 28 lutego 2020. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Działkowcy palą śmieci na działkach!

2018-04-18 16:08:40 (ost. akt: 2018-04-18 15:48:09)

Autor zdjęcia: arch. SM w Elblągu

Od 1 do 17 kwietnia straż miejska odnotowała 14 zgłoszeń dotyczących spalania odpadów i wystawiła 3 mandaty karne za spalanie odpadów na ogródkach działkowych.

Strażnicy patrolując tereny wokół działek spotykają dzikie wysypiska śmieci. Przede wszystkim są to stare meble, opony, opakowania plastikowe, worki foliowe wypełnione po brzegi czy odpady zielone, m.in. liście i gałęzie. 

— Spalanie pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami dozwolone jest wyłącznie w przypadkach, gdy nie ma selektywnej zbiórki tych odpadów. Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu nałożyła na gminę obowiązek selektywnej zbiórki odpadów, w tym odpadów zielonych ulegających biodegradacji, która odbywa się na terenie Zakładu Utylizacji Odpadów. Zakaz został wprowadzony na mocy Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, która zabrania takich praktyk po uruchomieniu na terenie miasta ogólnodostępnej kompostowni oraz po wdrożeniu systemu odbioru od mieszkańców tzw. odpadów zielonych — informuje Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Strażnicy uczestniczą w zebraniach organizowanych przez Polski Związek Działkowców Okręg w Elblągu, informując o obowiązkach działkowca oraz aktualnych przepisach dotyczących porządku i spalania odpadów na działkach. Kontroluje także Rodzinne Ogrody Działkowe pod kątem umiejscowienia pojemników na odpady, które powinny znajdować się na ich terenie od kwietnia do listopada.
Informacja Straży Miejskiej w Elblągu


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB