Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Niech służy na zdrowie. Szpital miejski otrzymał kolejną karetkę od prywatnej firmy [zdjęcia]

2018-04-24 11:12:41 (ost. akt: 2018-04-24 11:29:55)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Szpital Miejski św. Jana Pawła II wzbogacił się o kolejną karetkę pogotowia. Samochód marki Volkswagen przekazała lecznicy firma Leier Polska. Wcześniej pojazd służył Czerwonemu Krzyżowi.

To już druga karetka podarowana przez firmę Leier Polska elbląskiemu szpitalowi. W ubiegłym roku placówka dostała od darczyńców identycznego transportera. Podobnie jak jej siostra i ta karetka będzie wykorzystywane do przewozu pacjentów między szpitalami, na badania lekarskie i będzie wyjeżdżała po krew do Olsztyna czy Gdańska.

Samochód jest używany i został zakupiony przez darczyńców od austriackiego Czerwonego Krzyża.

— Pojazd został wyprodukowany w 2012 roku, ma na liczniku 400 tysięcy kilometrów, jednak silniki w tego typu modelach posiadają przebieg do miliona kilometrów. Pojazd jest całkowicie sprawny, po przeglądach technicznych i wyposażony w podstawowy sprzęt medyczny, który całkowicie wystarczy na nasze potrzeby — mówi Maciej Latecki, kierownik działu technicznego Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

Karetka posiada m.in. wysuwany fotel.

— Służy on do przewozu pacjentów na siedząco. Urządzenie jest przydatne przy transporcie pacjentów kardiologicznych, bo dodatkowo ich nie obciąża, a my możemy chorego swobodnie zabezpieczyć przed transportem. W karetce znalazły się także samojezdne nosze, które automatycznie się rozkładają. To dla nas duże ułatwienie, bo w poprzednich modelach trzeba było dźwigać jednocześnie i łóżko i pacjenta — mówi Andrzej Chorążyczewski, kierowca karetki.

W tym roku firma Leier Polska przekaże polskim szpitalom trzy takie karetki, które trafią m.in. na rejon leczniczy Malborka i Tczewa.

— Zaś w historii całej firmy podarowaliśmy 12 takich pojazdów. Jest to wkład w bezpieczeństwo mieszkańców powiatu i przejaw społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa — mówi Mirosław Rogaczewski, wiceprezes firmy Leier Polska.

— Wyposażenia w sprzęt w szpitalu nigdy dość i każda pomoc jest dobrym elementem, bo służy mieszkańcom, także spoza Elbląga, jak i wszystkim pacjentom naszego szpitala — dodaje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Szpital miejski św. Jana Pawła II posiada obecnie trzy karetki tego typu. Jedna z ich została zakupiona ze środków własnych placówki.
as

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Znawca #2502506 | 178.235.*.* 16 maj 2018 08:20

  Stara, wycofana w Niemczech. Łatwiej jest przekazać oddać niż złomowac, wycofywać w oparciu o obostrzenia obowiązujące w Niemczech. Za rok tak zaczniecie do niej dokładać, że będzie płacz. Busem krew alarmowo się wozi! Jaki przebieg ma ta nówka? Podziurawione ściany boczne, zużyte nosze, materac na nosze, fotele powycierane.... Biedny traci dwa razy. Od trzech dekad nic się nie zmieniło!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a #2500611 | 88.130.*.* 13 maj 2018 11:52

  oby nie byla potrzebna- a tak na marginesie 21 wiek a tu sie pisze ze szpital otrzymal nowa karetke.....gdzie my zyjemy co to za sensacja?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. W końcu normalność ! #2499554 | 88.156.*.* 11 maj 2018 14:15

  W końcu zobaczyłam normalność w tym kraju . W przekazaniu karetki uczestniczyło parę Panów w garniturach i Pan Andrzej który będzie zapewne jeździł tą karetką . Uściski dłoni w ramach podziękowania i wszystko , może jakiś poczęstunek (kawka , herbatka jakieś ciasteczko) o czym może GO nie napisała. W końcu bez księdza bez kropidła - po prostu NORMALNIE ! Naprawdę wyrazy szacunku dla władz szpitala za normalność ! BRAWO ! Niech karetka służy Wam i pacjentom jak najlepiej !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz