Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Chango koncertuje w Mjazzdze

2018-04-25 13:47:16 (ost. akt: 2018-04-25 13:49:24)
Chango

Chango

Autor zdjęcia: arch. klubu Mjazzga

Szczecińska formacja Chango w piątek (27.04) zagra w klubie Mjazzga.

Szczecińska formacja Chango znana jest z tego, że na jej koncertach trudno jest wysiedzieć w miejscu. Funkowe rytmy i energetyczny groove nastrajają niezwykle pozytywnie, a nogi same rwą się do tańca. Przekonać się o tym będą mogli słuchacze, którzy przyjdą na koncert do klubu Mjazzga w piątek 27 kwietnia.

CHANGO to czterech przystojniaków. Trochę nieogolonych, trochę przykurzonych, ale ambitnych. Grali w innych składach tak długo, aż w końcu nauczyli się o co tak naprawdę chodzi w muzyce. Szymon Drabkowski (Big Fat Mama), Maciek Kałka (Łona, Weber & The Pimps), Borys Sawaszkiewicz (Jan Gałach Band, K Bleax) i Kuba Fiszer (Free Blues Band, Big Fat Mama). Teraz już nie dbają o wyniki i to co ludzie powiedzą. Grają co chcą i jak chcą. Wychodzi im z tego często improwizowane, instrumentalne połączenie funku, bluesa, jazzu i rocka. Klimatem i stylistyką bliżej im do drugiej połowy ubiegłego wieku niż najnowszych trendów. Uparcie trzymają się analogowych brzmień i wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie spoważnieją.

Grali w różnych składach na największych festiwalach w Polsce, Europie i USA. Zaliczyli m.in. Rawę Blues, Open’era, Woodstock, Montreux Jazz Festival, Memphis International Blues Festival i Hip - Hop Kemp. Zespół CHANGO znany jest również z muzycznych kolaboracji z Mikołajem Trzaską (Miłość, Łoskot, Shofar), Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król), Markiem Kazaną i DJ Falcon1.

Muzycy są również znani jako organizatorzy comiesięcznych „DŻEM Session” w Piwnicy Teatru Kana w Szczecinie. Impreza należy do najpopularniejszych wydarzeń w mieście, bywalcy spotkań posłuchać mogą wspólnie improwizujących muzyków należących do różnych światów stylistycznych. CHANGO zapraszają na scenę znanych artystów z całego kraju. Wśród stałych gości nie brakuje aktorów, muzyków, dziennikarzy – po prostu miłośników dobrej muzyki.

Na koncertach kwartetu nie brakuje improwizacji, analogowego brzmienia, a przede wszystkim dobrej muzyki.
Debiutancka płyta zespołu "Mono vs. Stereo" ukazała się jesienią 2015 roku nakładem wydawnictwa Big Flow i trzeba przyznać, że jest to bardzo dobra płyta! A przed nami - nowy materiał.

Chango: Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe, Szymon Drabkowski – gitara elektryczna, Maciek Kałka – gitara basowa, Kuba Fiszer – perkusja.

Początek o godz. 20:15. Bilety w cenie 25 przed i 30 w dniu koncertu.
Informacja Klubu Mjazzga

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB