Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Policja podsumowała rok pracy w powiecie. W Tolkmicku i Młynarach będą nowe posterunki

2018-04-26 10:32:54 (ost. akt: 2018-04-26 21:42:00)
Insp. Robert Muraszko podsumował rok pracy policji w powiecie elbląskim

Insp. Robert Muraszko podsumował rok pracy policji w powiecie elbląskim

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Policjanci podsumowali rok pracy w powiecie elbląskim. Mieszkańcy nie mają powodów do obaw, w przeciwieństwie do przestępców. Ostatnio funkcjonariusze zatrzymali małżeństwo, które kradło samochody, a później paliwo.

Liczba przestępstw, do których dochodzi w powiecie elbląskim, maleje z każdym rokiem.
— Jeszcze kilka lat temu mówiliśmy o 6 tysiącach przestępstw popełnianych na terenie powiatu elbląskiego w ciągu roku. W 2017 r. było ich dokładnie 3615 — mówi insp. Robert Muraszko, komendant miejski policji w Elblągu.

Mieszkańcy powiatu elbląskiego nie mają powodów do obaw, w przeciwieństwie do przestępców, bo ujawnianych jest 72 procent z nich - czyli na cztery przestępstwa udaje się wykryć sprawców trzech.

Mniej, w porównaniu z ubiegłymi latami, jest włamań, bójek, pobić, rozbojów, uszkodzeń mienia.
— Nieznacznie więcej jest kradzieży i w większości są to włamania do domków na budowach. Brak jest natomiast włamań do obiektów handlowych — mówi komendant Muraszko.

Za to w ubiegłym roku policja odnotowała spory wzrost kradzieży aut na terenie powiatu elbląskiego.
— Samochody kradło małżeństwo. Każdy policjant z komendy zna ich personalia, osoby te zostały już ujęte i przebywają w areszcie. Małżeństwo kradło stare roczniki audi 80, vw golf 2. Najpierw był kradziony pojazd, później także paliwo. Małżonkowie potrafili w ciągu tygodnia ukraść nawet trzy samochody i „zatankować” do nich paliwo — mówi insp. Robert Muraszko.

Jak podkreśla szef elbląskiej policji, wykrywalność przestępstw jest na dobrym poziomie, w porównaniu z innymi powiatami.
— Wykrywalność przestępczości ogółem wynosi 72 proc., przestępstw kryminalnych 61 proc. Są powiaty w naszym województwie, które mają wykrywalność na poziomie 20 procent — mówi insp. Robert Muraszko.

Jak mówi insp. Muraszko, priorytetem dla policjantów jest bezpieczeństwo mieszkańców.
— Obecnie mamy 378 etatów policyjnych. Jest realna szansa, że wybudujemy również posterunki w Tolkmicku i Młynarach, a to może się łączyć się z „dorzuceniem” jeszcze dwóch etatów. Obecnie w Tolkmicku jest rewir dzielnicowych, a my planujemy posterunek. W Młynarach posterunek jest, ale dzięki inwestycji poprawiłyby się warunki pracy funkcjonariuszy — wyjaśnia.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Opserwator #2496736 | 176.97.*.* 6 maj 2018 10:53

  Dziękujemy panu burmistrzowi za zorganizowanie majówki. Tyle wolnych dni a w Młynarach nic sie nie dzieje Zadnej zabawy występu albo innych atrakcji. Kultura zamnkieta na głucho. a wyborcy nie mieli sie gdzie podziać tak im było brak zabawy w amfiteatrze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Któś Małoważny #2492439 | 79.189.*.* 27 kwi 2018 08:24

   W Młynarach nowy komisariat, nowe przedszkole, nowe obiecanki to moze Burmistrz tez bedzie nowy. Mieszkańcy gminy maja dość. Nie godzimy się na politykę prowadzona przez Burmistrza Młynar. Obcy ludzie sprowadzeni przez Burmistrza z innych miast pozbawiają naszych mieszkańców pracy. Wykształceni pracownicy z wieloletnim stażem pracy są wyrzucani na bruk, w ich miejsce zatrudnia się ludzi z łapanki ale wiernych i oddanych. ( w wodociągach zastępstwo kierownika sprawuje pani kucharka po zawodówce a inkasentem jest zaprzyjaźniony człowiek z wykształceniem gimnazjalnym) Nie godzimy się na odbieranie ludziom pracy i godności.

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)