Wtorek, 16 lipca 2019. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Języki obce to dla twojego dziecka pasja? Ciekawa propozycja SP 19

2018-04-26 20:30:33 (ost. akt: 2018-04-26 21:12:22)

„Dziewiętnastka” z Elbląga jest jedyną publiczną, dwujęzyczną szkołą w regionie. Właśnie rozpoczął się nabór do siódmej klasy, której uczniowie będą uczestniczyli w lekcjach prowadzonych w języku polskim i angielskim.

Jak informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 19 przy ul. Uroczej w Elblągu, w dwujęzycznej klasie siódmej lekcje geografii, historii i plastyki będą prowadzone w językach polskim i angielskim.
— To szansa dla ambitnych uczniów, dla których języki obce to pasja, na rozwijanie umiejętności lingwistycznych — informuje szkoła. — Absolwenci klasy dwujęzycznej będą mogli kontynuować naukę, m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, również w klasach dwujęzycznych.

Nabór do klasy właśnie się rozpoczął. Do 11 maja należy złożyć deklarację przystąpienia do Sprawdzianu Kompetencji Językowych (deklaracja dostępna jest na stronie internetowej www.ssp19elblag.hg.pl). Sprawdzian odbędzie się 15 maja o godz. 17 w szkole przy ulicy Uroczej.
— Nauka w klasie dwujęzycznej jest doskonałym wprowadzeniem do nauki w licealnych klasach dwujęzycznych, daje szansę na poznanie języka angielskiego na najwyższym poziomie oraz zwiększa możliwość studiowania na najlepszych krajowych i zagranicznych uczelniach — wyjaśnia dyrektor "dziewiętnastki" Edward Pietrulewicz.

Szkoła zapewnia pięć godzin języka angielskiego tygodniowo oraz dodatkowo przedmioty prowadzone w języku angielskim (2 godziny geografii, 1 godzina historii, elementy języka angielskiego wykorzystywane podczas zajęć plastycznych). Ponadto oferuje atrakcyjne wyjazdy zagraniczne.

— Ta oferta edukacyjna jest skierowana do uczniów kończących klasę szóstą. Jest wyjątkowa, tak samo jak nasza szkoła. W naszym regionie, w publicznej podstawówce, nie ma podobnej oferty. Dla tych, którzy chcą poszerzać znajomość języka angielskiego zachęcam do zapisywania się do bezpłatnej, dwujęzycznej klasy siódmej w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu. Laureaci i finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego będą zwolnieni ze sprawdzianu i przyjmowani do tej nowatorskiej klasy w pierwszej kolejności — kończy dyrektor SP 19.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB