Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Wyśpiewają Niepodległą

2018-05-01 16:00:00 (ost. akt: 2018-04-30 13:09:17)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

„Młodzi i Krzywda” szykują kolejny koncert dla mieszkańców miasta.

Koncert „Moja Niepodległa” odbędzie się 3 maja o godz. 13.30 na placu przed katedrą.

Od początku marca ponad 30-osobowy skład przygotowuje się pod okiem Bartka Krzywdy i Anny Łebek-Obryckiej, do kolejnego, czwartego już występu. Poza regularnymi próbami, które w ramach współpracy Spółdzielni Socjalnej IDEA - głównego organizatora - z Młodzieżowym Domem Kultury, odbywają się w salach na ul. Warszawskiej, młodzi mieli okazję popracować z profesjonalistami. W miniony weekend odbyły się warsztaty dedykowane uczestnikom muzycznego zamieszania, które poprowadzili zaproszeni eksperci. Uczestnicy pod okiem świetnych instruktorów szlifowali umiejętności i szykowali się do koncertu "Moja Niepodległa", który zagrają w najbliższy czwartek (3 maja).

Zajęcia z emisji głosu, które prowadziła Ula Olejniczak, chórzystka chóru Cantata, były spotkaniem z wewnętrznym dźwiękiem, artykulacją i dykcją. Wyjątkowo energetycznie przebiegały warsztaty instrumentalne z perkusistą - Adamem Golickim - dwóch perkusistów i trzech dżembistów dudniło ile sił! A improwizacje muzyczne z wirtuozem skrzypiec - Łukaszem Ziębą - stały się swoistym, międzypokoleniowym jam session.

Przed ekipą „Młodzi i Krzywda” jeszcze dwie próby generalne i finał, czyli godzinne spotkanie z dobrymi dźwiękami, świetnym repertuarem i energią młodych. Na scenie pojawią się również zdobywczynie pierwszych miejsc w konkursie wokalnym „Moja Niepodległa. Piosenki o Polsce” zorganizowanym przez Spółdzielnię Socjalną IDEA na początku kwietnia br. Widzowie usłyszą Annę Malewicz i Zosię Zelonkę z SP 16 oraz Weronikę Gładka z Gimnazjum Nr 2.
Informacja organizatorów


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB