Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

VI Pasłęcki Festyn Ekologiczny

2018-05-01 20:00:00 (ost. akt: 2018-04-30 13:33:55)

Autor zdjęcia: arch. UM w Pasłęku

VI Pasłęcki Festyn Ekologiczny odbędzie się już 12 maja.

Impreza odbędzie się na stadionie miejskim w Pasłęku przy ul. Kraszewskiego 2, w godz. od 10 do 14.

W trakcie festynu prowadzone będą konkursy dla dzieci i dorosłych. Tradycyjnie odbędzie się konkurs polegający na wymianie odpadów na nagrody pn. „Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska”. W ramach konkursu, w zamian za przyniesione selektywne odpady komunalne (np. zużyte baterie, makulatura, puszki aluminiowe, opakowania szklane, nakrętki z tworzyw sztucznych, opakowania z tworzyw sztucznych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) można będzie otrzymać nagrodę w postaci drzewka, krzewu, kwiatów, ziół, bylin. Nowością w tym roku będą nagrody w postaci drzewek i krzewów owocowych.

W części artystycznej festynu zaprezentują się dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku, Szkoły Podstawowej w Rogajnach, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzecznej oraz dzieci i młodzież ze Świetlicy Środowiskowej „Pomost”. Temat przewodni tegorocznych występów to: ochrona środowiska, ochrona powietrza oraz prawidłowa segregacja odpadów i recykling.

Podczas tegorocznego festynu nie zabraknie atrakcji dla dorosłych mieszkańców naszego miasta i gminy, dla których przygotowano konkurs pn. „EKO-wiedza”. Podczas tego konkursu chętni pełnoletni mieszkańcy miasta i gminy Pasłęk odpowiedzą na pytania dotyczące zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz pytania z zakresu ochrony powietrza, niskiej emisji i postępowania z wyrobami zawierającymi azbest. Do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci nowego sprzętu AGD: lodówko - zamrażarka, ekspres do kawy i blender.

Zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci - warsztaty dotyczące ponownego wykorzystania odpadów, które poprowadzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, a także konkursy pn. "Zrób coś z odpadów" i "Posegreguj odpady". Za udział w konkursach dzieci otrzymają nagrody w postaci eko-gadżetów.

Na najmłodszych będą czekały również inne niespodzianki takie jak:
- spektakl ekologiczny pt. "Baron Smog" w wykonaniu krakowskich aktorów, dotyczący ochrony powietrza i walki z niską emisją,
- żywe maskotki, które w trakcie festynu będą obdarowywać dzieci balonikami,
- animatorki zabaw, które zapewnią malowanie twarzy, skręcanie baloników oraz pokaz wielkich baniek mydlanych,
- strefa zabaw,
- stoiska z watą cukrową i lodami.

Szczegóły na stronie UM w Pasłęku: paslek.pl

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB