Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Już działa. Fontanna posadzkowa na Starym Mieście uruchomiona [zdjęcia]

2018-05-04 12:54:25 (ost. akt: 2018-05-04 13:14:21)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Fontanna posadzkowa na skwerze przed katedrą św. Mikołaja w piątek przed południem została uruchomiona. To stały punkt wycieczek po Starym Mieście, które szczególnie upodobały sobie dzieci.

— W fontannie nie ma zakazu kąpieli, prosimy jednak o zachowanie ostrożności na mokrej posadzce i nie wyrzucanie w szczeliny fontanny drobnych śmieci: papierków i niedopałków papierosów. W ubiegłych sezonach, poza naniesionym piaskiem, to właśnie drobne papierki i niedopałki były jedną z przyczyn zapchania pomp — informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Fontanna posadzkowa, która znajduje się na skwerze pomiędzy ul. Mostową a Rybacką, została uruchomiona w piątek (4.05) przed południem. W sezonie czynna jest w godz. 9-22. Zaplanowano również cztery około 10-minutowe pokazy: dzienne o godz. 12.30 i 16 oraz nocne z efektami świetlnymi o godz. 19 i 21.30.

Fontanna na pl. katedralnym została oddana do użytku w lipcu 2014 r. W czerwcu ubiegłego roku została poważnie zniszczona. 25-letni kierowca półciężarówki mercedes wjechał na plac najprawdopodobniej po to, by zabrać stąd zdemontowane elementy sceny. Niestety, konstrukcja fontanny nie wytrzymała ciężaru i zapadła się, poważnie niszcząc nie tylko kafle, ale także wewnętrzne elementy instalacji. Kierowca tłumaczył wtedy policjantom, że nie wiedział, iż w tym miejscu znajduje się fontanna. Funkcjonariusze odstąpili od ukarania go mandatem, ale sporządzili dokumentację na potrzebę uzyskania ewentualnego odszkodowania. Fontanna została naprawiona i uruchomiona pod koniec lipca.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polak #2496164 | 188.146.*.* 4 maj 2018 22:25

    http://petycja.eu/petycja-o-wpisanie-kon stytucji-ojcostwa-jako-wartosci-chronion ej/

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz