Ważne zwycięstwo Kram Startu w Gdyni. W środę zapewni sobie medal?

2018-05-05 19:50:55(ost. akt: 2018-05-05 22:06:02)

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły w sobotę piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg. Drużyna Andrzeja Niewrzawy pokonała na wyjeździe GTPR Gdynia 31:23, chociaż po pierwszej połowie przegrywały 12:14. Dzięki tej wygranej elblążanki zachowały trzecie miejsce w tabeli.
Kram Start: Powaga, Szywerska — Balsam 5, Choromańska 1, Świerczek 3, Jędrzejczyk 3, Dorsz, Kwiecińska 2, Powaga 1, Kozimur 2, Gerej, Lisewska 11, Stokłosa, Świerżewska 3. Kary: 8 min
Najwięcej dla GTPR: Szarawaga 6, Machado Matieli 5, Uścinowicz 4. Kary: 12 min

Kram Start musiał w sobotę w Gdyni nadal radzić sobie bez Hanny Yashchuk oraz swojego kapitana Joanny Wagi. Ta druga dochodzi do siebie po kontuzji i chociaż była wpisana do protokołu, to trener Andrzej Niewrzawa nie zdecydował się posłać jej na boisko.

Chociaż GTPR praktycznie nie miał już szans na medal, to nie zamierzał w sobotę łatwo oddawać punktów. W pierwszej połowie kibice byli świadkami wyrównanej walki, w trakcie której aż dziewięciokrotnie na tablicy remisów pojawiał się remis. Ostatni 9:9 w 18. min. Skuteczniejsze w ostatnich minutach pierwszej połowie były gdynianki, które tuż po wznowieniu gry i trafieniu Joanny Szarawagi prowadziły już 15:12.

W kolejnych minutach szczypiornistki Kram Startu poprawiły grę w obronie, świetnie w bramce spisywała się Klaudia Powaga i na efekty nie trzeba było długo czekać. Efekt był taki, że przez 24 minuty straciły zaledwie osiem bramek! W 38. min po trafieniu Sylwii Lisewskiej (w całym meczu rzuciła aż 11 bramek) na tablicy wyników pojawił się remis 16:16. Ostatni w tym meczu. Od tej pory prowadzenie elblążanek rosło, a rywalki nie miały recepty na odwrócenie losów tego spotkania.

— W pierwszej połowie w naszej grze wkradło się trochę chaosu i mecz był na styku. Po zmianie stron dziewczyny udźwignęły ciężary gry i presję, świetnie w bramce spisywała się Klaudia Powaga, dobrze funkcjonowała nasza obrona, tu warto wyróżnić Aleksandrę Kwiecińską i Patrycję Świerżewską — podsumowała kierownik elbląskiej drużyny Justyna Stelina.

Kram Start, dzięki wygranej w Gdyni, utrzymał trzecie miejsce w tabeli. Do zakończenia ligi pozostały jeszcze dwie kolejki spotkań. Drużyna Andrzeja Niewrzawy już w najbliższą środę (9.05) może zapewnić sobie brązowy medal mistrzostw Polski. Tego dnia musi pokonać na wyjeździe Pogoń Szczecin i liczyć na to, że punktów nie zdobędzie Energa AZS Koszalin. Oba warunki są bardzo prawdopodobne, bo rywalem Energi będzie pewna już mistrzowskiego tytułu Perła Lublin.