Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Warsztaty i wernisaż w kadyńskiej świetlicy

2018-05-10 15:30:44 (ost. akt: 2018-05-10 15:31:46)

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

We wtorek 15 maja w kadyńskiej świetlicy odbędą się warsztaty malowania techniką temperową oraz nakładania złoceń. Tego samego dnia, będzie miał miejsce wernisaż wystawy miniatur kapliczek słupowych.

W warsztatach wezmą udział mieszkańcy Kadyn i okolic wspólnie z uczestnikami zajęć plastycznych z CSE „Światowid.” Elbląska sekcja plastyczna już od kilku lat doskonali umiejętność malowania techniką temperową oraz nakładania złoceń. Spotkanie w kadyńskiej świetlicy jest okazją do podzielenia się pasją z innymi osobami.
Tempera jajeczna stanowi dawną technikę malarstwa znaną od starożytności i najbardziej popularną w średniowieczu. To technika, którą stosuje się m.in. do pisania ikon. Podczas warsztatów będzie można poznać także sposoby nakładania złoceń.

— Widzimy coraz większe zainteresowanie klasyczną sztuką ikonograficzną. Rośnie liczba utalentowanych twórców, którzy uczą się dawnych metod malowania — mówi Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyki w CSE „Światowid.”

Warsztaty odbędą się 15 maja w godz. 14.00 – 16.0
0. Do udziału w warsztatach zapraszamy mieszkańców Kadyn i gminy Tolkmicko. Zapisy na warsztaty przyjmuje opiekun świetlicy Dorota Lebioda, kontakt tel.: 509 946 731. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Po warsztatach o godzinie 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy prezentującej miniatury kapliczek słupowych wykonanych w technikach: witrochromii i temperowej z użyciem naturalnych pigmentów na drewnianym podłożu. Każda z prezentowanych prac jest indywidualną interpretacją tematu kultu religijnego, patronów i sztuki sakralnej.

Autorzy prac: Danuta Świątek, Maria Szczepańska, Lucyna Poduch, Bożena Małysko, Wanda Chmielińska, Grażyna Kopańska, Anna Komorowska, Joanna Wachowicz, Zofia Pater,  Barbara Włoch., Beata Kozłowska, Aleksandra Wysocka, Wanda Kucharczyk.
Wystawę w Kadyńskiej Świetlicy będzie można oglądać do 30 czerwca.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB