Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Zawody dla miłośników biegania i... historii

2018-05-16 08:19:03 (ost. akt: 2018-05-16 08:22:39)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich pasjonatów biegania oraz miłośników historii miasta na I Elbląską Grę Miejską na Orientacje. Zawody rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę (20.05) w godz. 11-13 na Starym Mieście.

Impreza organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbywa się w ramach miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Gra miejska na orientację to połączenie sportu i rekreacji z poznawaniem bogatej historii Elbląga. Podobnie jak na klasycznych zawodach w biegu na orientację, każdy z uczestników zabawy otrzyma mapę Starego Miasta, na której zaznaczone będą punkty do odnalezienia. Dodatkowo na odwrocie mapy umieszczone zostaną pytania dotyczące historii Elbląga. Zadaniem uczestników będzie w pierwszej kolejności odnalezienie punktów kontrolnych, a następnie udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie.

— Do udziału w zabawie zapraszamy zarówno pojedynczych miłośników biegania jak i całe rodziny — informuje Krzysztof Fedak z MOSiR. — W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców Elbląga do aktywnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia oraz poznania historii miasta. Nie trzeba być biegaczem czy super sportowcem, by bawić się razem z nami. Wystarczą chęci i dobry humor. W zawodach startować można zarówno samemu jak i całą rodziną, a trasę możemy pokonać biegiem, marszem albo truchtem. Ważne, żeby niedzielę spędzić na świeżym powietrzu.

Na mapie zawodów znajdzie się siedem punktów kontrolnych umieszczonych w charakterystycznych punktach starówki. Każdy z uczestników, po potwierdzeniu swojej obecności w punkcie kontrolnym, będzie także musiał odpowiedzieć pisemnie na pytanie umieszczone na odwrocie mapy. Informacje niezbędne do rozwiązania zadania znajdować się będą w rejonie danego punktu kontrolnego. Za każdą błędną odpowiedź lub jej brak, zawodnik otrzyma minutę kary. Zwycięży ta osoba, która najszybciej pokona trasę oraz udzieli najwięcej prawidłowych odpowiedzi.

Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę (20.05) na Starym Mieście w Elblągu. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami w godz. 11-13 w biurze zawodów, które mieścić się będzie obok Mostu Wysokiego. Udział w zawodach jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić się w biurze zawodów, pobrać specjalną kartę i już można cieszyć się udziałem w imprezie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB