Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Dwa dni wystarczyły, by zakochali się w Elblągu

2018-05-17 12:38:40 (ost. akt: 2018-05-17 12:51:34)
Pracownicy punktów informacji turystycznej z całego województwa warmińsko-mazurskiego odwiedzili Elbląg

Pracownicy punktów informacji turystycznej z całego województwa warmińsko-mazurskiego odwiedzili Elbląg

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Na co dzień to oni podpowiadają turystom, co warto zwiedzić. Tym razem wcielili się w role turystów i przez dwa dni poznawali Elbląg i okolice. — To miasto zachwyca, ma ogromny potencjał turystyczny, a starówka to unikalny skarb — mówią.

Pracownicy punktów informacji turystycznej z całego województwa warmińsko-mazurskiego odwiedzili Elbląg. Spędzili tutaj dwa dni, podczas których zwiedzali miasto i okolice. Większość z nich miała po raz pierwszy okazję przyjrzeć się miastu okiem wakacyjnego gościa.

Agnieszka Voss pracuje w Lidzbarku Warmińskim. Nigdy wcześniej nie była w Elblągu. Jest nim zachwycona.
— Najpiękniejsza jest wasza starówka. Starówka mojego miasta została równie mocno zniszczona po wojnie. Zrujnowano ją w 80 procentach, został nam tylko mały odcinek starych kamienic — mówi. — Jedynie z makiety, którą mamy na deptaku, można się przekonać, jak wyglądała przed wojną. W Lidzbarku nikt nie wpadł na pomysł, aby odbudować starówkę. W tym miejscu postawiono blokowisko. Teraz niektóre wspólnoty próbują ratować sytuację. Robią piękne balkony, chcą nadać zewnętrzny koloryt tym blokom, ale to nigdy nie odda ducha starego miasta. Wy macie tutaj prawdziwy skarb. Wiadomo, że w środku są to nowe budynki, ale z zewnątrz elbląska starówka ma niepowtarzalny klimat — dodaje.
Podkreśla, że turystom będzie „bardzo mocno” polecała przyjazd do naszego miasta.

— Powinni zobaczyć piękną katedrę, wspaniałe wnętrze Galerii El, spojrzeć na Elbląg i okolice z wieży widokowej na katedrze, poznać Zalew Wiślany. Wasze miasto ma niepowtarzalny charakter i widzę w nim duży potencjał turystyczny — dodaje Agnieszka Voss, która do swojej pracy zabrała m.in. ulotki promujące Elbląg.

Dominika Jadeszko pracuje w Informacji Turystycznej w Morągu. W Elblągu już była, ale nigdy jako turystka.
— To moja pierwsza wizyta na elbląskim Starym Mieście i jestem nim zachwycona. Sądzę, że warto polecać turystom, którzy przyjeżdżają do Morągą również wyjazd do Elbląga. Turyści bardzo często pytają o Elbląg i Kanał Elbląski. Od dzisiaj polecam go jeszcze bardziej — deklaruje.Podczas dwudniowej wizyty w Elblągu pracownicy IT zwiedzili m.in. Galerię El, Bramę Targową, Ratusz Staromiejski, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Raczki Elbląskie, Węgle Żukowo nad jeziorem Druzno, a także przepompownię parową w Różanach. Oczywiście wzięli również udział w rejsie po Kanale Elbląskim. Ich opinie były zgodne: Elbląg zachwyca i będą polecali go turystom.

Jak podkreśla prezes elbląskiego PTTK Leszek Marcinkowski, tego typu spotkania to świetna okazja do promocji Elbląga i regionu.
— Co roku tego typu spotkania organizowane są w innym miejscu. W ubiegłym roku pracownicy informacji turystycznych poznawali Giżycko i okolice. W tym roku tematem wiodącym są Żuławy, region pełen świetnych zabytków i miejsc wartych obejrzenie. Zabiegałem o to, by spotkanie odbyło się w Elblągu, ponieważ to dobra okazja do promocji naszego miasta — mówi.

W wizycie uczestniczyło 25 osób.
— Takie spotkania to dla naszego środowiska świetna integracja, okazja do wymiany pomysłów. Tym razem wybraliśmy krainę Kanału Elbląskiego. Nie każdy z nas ma przecież czas na zwiedzanie, a to jest świetna okazja — mówi Irena Zawalich z Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie, która była organizatorką wizyty w Elblągu.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB