Wtorek, 18 czerwca 2019. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Elbląski szpital wysoko w rankingu najlepszych placówek medycznych w Polsce

2018-05-22 12:00:24 (ost. akt: 2018-05-22 11:03:24)
Niektóre placówki będą musiały słono zapłacić za ubezpieczanie

Niektóre placówki będą musiały słono zapłacić za ubezpieczanie

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu w Rankingu Szpitali 2018 uplasował się na jednym z czołowych miejscach. W kategorii najlepszych szpitali ginekologicznych zajął 2. miejsce po Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a 1. miejsce w podkategorii leczenia zmiany w piersi, mięśniaków i innych zmian w trzonie macicy. Tym samym poprawił swój wynik w tym samym rankingu z ubiegłego roku.

Ranking "Najlepszych szpitali ginekologicznych" przygotował Tygodnik Wprost. W tym roku oddział ginekologiczno-położniczy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu znalazł się na drugiej pozycji w kraju, zaraz po Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Jeszcze lepiej, bo na pierwszym miejscu oceniono ten oddział w podkategoriach związanych z leczenie zmian w piersiach oraz mięśniaków i innych zmian w trzonie macicy, a na trzecim miejscu - z leczeniem wypadania żeńskich narządów płciowych i nietrzymania moczu (ex aeqou ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie).

Najlepsze szpitale w Polsce zostały wytypowane przez redakcję "Wprost" na podstawie kilku tysięcy rozesłanych ankiet.

— Pod lupę wzięliśmy to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych — czytamy na stronie rankingu.

W 2017 roku oddział ginekologiczno-położniczy WSZ w Elblągu, w rankingu Tygodnika Wprost, znalazł się na siódmej pozycji w kraju. Na trzecim miejscu oceniono wtedy ten oddział w podkategoriach związanych z leczenie zmian w piersiach i leczeniem wypadania żeńskich narządów płciowych i nietrzymania moczu.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB