Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

"Jedenastka" najlepsza w Spartakiadzie. "Ruch to dobra zabawa" [zdjęcia]

2018-05-25 14:27:37 (ost. akt: 2018-05-25 14:31:22)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Tu liczyła się przede wszystkim zdrowa rywalizacja i zasady fair play. Za nami piąta Międzyświetlicowa Spartakiada Szkół Podstawowych w Elblągu. Zawody, które odbyły się w piątek wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu.

Spartakiada to wydarzenie, które zdobywa coraz większą popularność w Elblągu. Jej organizatorem już po raz piąty była Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu.

— Zauważyliśmy, że dla najmłodszych uczniów szkół, z klas I-III, brakowało nieco takich turniejów sprawnościowych, w których mogliby zaprezentować swoje umiejętności. Chcieliśmy także zorganizować jakieś duże wydarzenie dla świetlic. My, nauczyciele, wykonujemy tu naprawdę potężną pracę, a że z reguły świetlice spotykają się ze sobą na konkursach plastycznych albo związanych z promowaniem czytelnictwa, to postanowiliśmy, że zorganizujemy taką imprezę, która będzie promowała ruch i zdrowy styl życia — mówi Anna Juchiewicz, kierownik świetlicy przy „szesnastce”.

Spartakiada została podzielona na dwa etapy. W eliminacjach do zawodów, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, wzięło udział 16 drużyn z elbląskich szkół podstawowych, a także placówka ze Zwierzna. Do ścisłego finału przeszło najlepszych osiem drużyn. Uczniowie w sportowych strojach rywalizowali ze sobą w ośmiu konkurencjach, m.in. biegu w parze z balonem, biegu po torze z przeszkodami, skokach na piłce, czy sztafecie. Dodatkowe punkty dla drużyny zbierali także kibice siedzący na trybunach, którzy głośno dopingowali swoje szkoły.

Nad sprawiedliwym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia główny i uczniowie z Gimnazjum nr 6 w Elblągu. W trakcie imprezy liczyła się przede wszystkim zdrowa rywalizacja.
— Spartakiada ma promować zdrowy, sportowy styl życia i uzmysławiać dzieciom, że ruch to także dobra zabawa. Ponadto, dzięki takiej imprezie młodzi mogą nauczyć się rywalizować ze sobą w duchu fair play, zintegrować i po prostu dobrze się bawić — dodaje Anna Juchiewicz.

Po zdrowej rywalizacji, gorącym dopingu i podliczeniu punktów przyszedł czas na puchary i dyplomy. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Korczaka, drugie ex aequo Szkoła Podstawowa nr 15 przy ul. Modlińskiej oraz 16 przy ul. Sadowej, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Zajchowskiego.
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB